Kultuuriministeerium jagas spordile ligi 1,6 miljonit eurot kriisiabi

eok

Lõppenud on meistriliigade jätkusuutlikkuse, liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse ning noori treenivate treenerite täiendava toetuse taotlusvoorud, mille tulemusena toetati koroonakriisist räsitud spordivaldkonda ligi 1,6 miljonit euroga. Toetused makstakse välja seitsme tööpäeva jooksul.

“Nende toetustega aitame spordiorganisatsioonidel ja võistlussarjadel tardumusest üle saada. Liikumisharrastuse ja spordiga, seega tugeva tervisega, ongi kõige parem astuda vastu ka kõiksugu viiruste võimalikele järgmistele lainetele ja nad maha murda. Toetasime rahaeraldistega võimaluste piires kõiki organisatsioone, kes toetuse tingimustele vastasid. Nüüd saame hakata järgmiseks võistluseks tippvormi ajastama ning ei pea muretsema, kas meie lemmikvõistlus või lapse trenn ka tulevikus ikka toimub,” ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Meistriliigade jätkusuutlikkuse toetuse taotlusvoorus hinnati kuut taotlust kogusummas 2 469 581 eurot ning toetati kuut projekti kogusummas 1 200 000 eurot. Taotlusvooru eelarve oli 1,2 miljonit eurot.

Liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse toetuse taotlusvoorus hinnati kümmet taotlust kogusummas 567 581 eurot ning toetati kõiki projekte kogusummas 300 000 eurot. Taotlusvooru eelarve oli 300 000 eurot.

Noori treenivate 3. ja kõrgema kutseastmega treenerite täiendavat toetust antakse kokku 95 448 eurot 91 spordiklubile ja -koolile. Toetust saavad 214 treenerit, kes treenivad kokku 5233 last või noort. Taotlusvooru eelarve oli 400 000 eurot.

Spordivaldkonnas käivad veel kaks taotlusvooru – spordiobjektide valdajate toetuseks on planeeritud 400 000 eurot ning spordialaliitude toetuseks 800 000 eurot.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X