Kukkumisterohkel Tour de France’i avaetapil võidutses Kristoff

france

Hilissuvesse lükkunud Tour de France’i avaetapil trotsisid ratturid kehva ilma. Kaootilise päeva lõpus oli finišis esimesena norralane Alexander Kristoff (UAE), kes sai selga ka kollase liidrisärgi. Ühtki eestlast tänavu stardis ei ole.

Nizza teedel sõidetud 156-kilomeetrisel avaetapil edestas Kristoff finišis maailmameistrit Mads Pederseni (Trek-Segafredo) ja hollandlast Bol Ceesi (Team Sunweb). Rekordilist kaheksandat rohelist ehk parima sprinteri särki jahtiv Peter Sagan (Bora-hansgrohe) lõpetas viiendal ning värske Euroopa meister Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) seitsmendal kohal.

“Ma olen alati unistanud kollase särgi kandmisest,” ütles Kristoff võistluse järel. “Nüüd sai unistus lõpuks tõeks. Paremat algust Tourile ei oskaks tahtagi. Meil on meeskonnas head ronijad ning me ei mõelnud kordagi, et võiksime sprindifinišiga etapil võita, aga ma tundsin end täna tõesti tugevalt. See oli imeline tunne, kui ma sain aru, et ma sprindin võidu peale.”

Libedate teede tõttu oli võistlusel palju kukkumisi. Sestap neutraliseerisid ratturid etapi 25 kilomeetrit enne finišit ning jätkasid seejärel sõitmist. Kolm kilomeetrit enne finišit toimunud suuremas kukkumises oli osaline ka prantslane Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), kes on üks võistluse favoriite.

Pühapäeval sõidetakse Nizza lähiümbruses 186-kilomeetrine etapp.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X