Kukkumise unustanud Tanel Kangert stardib oma kuuendale Giro d’Italiale

Astana jalgratta profitiim avalikustas hooaja esimese suurtuuri Giro d’Italia sõitjate nimekirja ning oodatult on nende hulgas ka Tanel Kangert.

Kolmenädalane suurtuur saab oma lähte reedel, kui ratturid läbivad Jeruusalemma tänavatel eraldistardist temposõidus 10 kilomeetrit. Järjekorras 101. Giro finiš on 27. mail Roomas.

Tänavune Giro d’Italia on Kangerti jaoks karjääri kuues. Nii 2013. kui ka 2015. aastal ületas eestlane lõpujoone üldarvestuses 13ndana.

Mullune Itaalia velotuur lõppes Kangerti jaoks kurvalt. Giro 15. etapil kukkunud eestlane murdis siis oma vasaku käe õlevarreluu. Lisaks leiti luumurd ka parema õla piirkonnast.

“Mul on Girol lõpetamata otsi,” tunnistas Kangert märtsis Õhtulehele. “Üritan sõita päev-päevalt ja kui võimalik, siis enda kokkuvõtte koha peale mõelda. Olen juba 31 – mõistan, et nüüd on juba tulemust teha.“

Kodumaal näeb eestlast ilmselt sõitmas juuni lõpus ja juuli alguses Otepääl peetavatel Eesti meistrivõistlustel. Tour de France’ini jääb siis veel nädal, aga kas Kangert Prantsusmaal sõidab, on veel lahtine. „Kindlalt seda plaanis pole, aga mind lubati peale Girot veel millegagi üllatada. Vaatame, mis see on.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X