Kuidas valida jalgratast? 

san-francisco-g83f5d5cdd_1920

Kevad on aeg, kui paljud hakkavad jalgratta ümber vahetamise peale mõtlema. Kui ka sinu peas mõlguvad uue jalgratta mõtted, siis tutvu enne ostu meie soovitustega, et valida jalgratas, mis vastab sinu soovidele.

Vali jalgratas, mida vajad
Sa võid leida jalgrattad maastikul, linnas, maanteel sõitmiseks. Kõikidel neil jalgratastel on erinevad omadused, mis vastavad maastikule, kuhu need on mõeldud. Kuna jalgrattad on mõeldud erinevaks kasutamiseks, tuleb ennekõike lähtuda sellest, mida sina soovid sellest saada ja kus kasutada.
Jalgrattad maastikul sõitmiseks ei ole sinule juhul, kui otsid ratast, millega sõita mööda linnatänavaid tööle või kooli. Kui sa aga just otsid endale sellist ratast, millega mööda metsaradasid sõita, siis maastikule sõitmiseks mõeldud jalgrattad on midagi, mida vaadata.
Nüüd, kui tead, millised jalgrattad on olemas, mõtle sellele, kus, millal ja kui tihti sa soovid seda kasutada. Kas armastad sõita metsaradadel või hoopiski linnas?

Jalgratta suurus
Kõige olulisem, mida jälgida jalgratta ostul, on selle suurus. Arvesta jalgratta ostul sellega, millisele pikkusele on antud mudel loodud, see annab sulle hea indikatsiooni, kas suurus sobib või mitte. Kui sa saad jalgratast proovida, siis vaata, kas sinu jalad ulatuvad maha ja kuhu maani ulatub pakiraam, kui sellel mudelil on see olemas. Kui sinu jalad ei ulatu jalgrattal seistes maha, siis välja valitud ratas sulle suur. Pakiraami kõrgus ei peaks jääma reie keskosast alla, sest siis on ratas sinu jaoks väike.
Teine näitaja, mida kindlasti arvestada, on maksimaalne kaal. Kui sinu kehakaal jääb välja valitud jalgratta kaalu sisse, siis on kõik hästi, kui aga mitte, tuleb vaadata välja mõni teine mudel, mis vastab nii pikkuse ja kaalu poolest sinule.

Muu jalgratta varustus
Uut ratast ostes, arvesta sellega, et vajad tõenäoliselt ka lisavarustust. Üheks olulisemaks on kiiver, et tagada ohutu jalgrattasõit. Kiivri valikul tuleb teada enda pea ümbermõõtu ja vastavalt sellele valida kiiver, mis sulle sobib. Pea meeles, et kiiver kaitseb sind ja sinu tervist, mistõttu kanna sead igal korral, kui sõitma lähed.
Lisaks kiivrile võid vajada ka muid tarvikuid. Näiteks armastavad paljud jalgratta korve, need sobivad imehästi sinu linnarattale. Jalgratta korvi saad asetada nii enda koti kui ka kõik muu vajaliku, mida kaasas kanda. Lisaks on võimalik soetada juurde nii pudelihoidikud, ratta tuled, kellad, lukud ja palju muud. Mõtle läbi, mida vajad enda jalgrattale.
Jalgratta ost on suur asi – mõtle enne valiku tegemist läbi, milleks sa seda kasutad, et valida õige jalgratas, millega vurada läbi iga hooaja. Lisaküsimuste korral saad alati edasimüüjatega konsulteerida ja e-poest tellides klienditeeninduse poole pöörduda.

#sisuturundus #reklaam

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X