Kristi Kuldkepp teenis ränkrasketes ilmastikuoludes peetud Gran Fondo MM-il 6. koha

244986487_3147958405434770_182630207729699729_n

Bosnia ja Hertsegoviinas sõidetud Gran Fondo maailmameistrivõistlustel pälvis Kristi Kuldkepp vanuseklassis 19-34-aastased kuuenda koha. Eero Kiskonen lõpetas 50-54-aastaste seas 25. positsioonil.

Algselt pidi Gran Fondo olema 135 kilomeetrit pikk 3600 tõusumeetriga võistlus, aga seoses ootamatute ilmastikuoludega vähendati distantsi sajale kilomeetrile ja tõusumeetreid tuli 2400. Kuldkepp kaotas võitjale poolatarile Kamila Wojcikiewiczile (3:45.36) 29 minuti ja 33 sekundiga. Hõbe- ja pronksmedali pälvisid sloveenlannad Katarina Novak (+0.00) ja Laura Šimenc (+0.06).

“See oli üks raskemaid võistluseid, kus ma oma elus osalenud olen,” tõdes Kuldkepp. “Ilmastikuolud olid kohutavad.  Hommikul, kui start anti oli väljas +2 kraadi ja sõidu ajal vihma sadas. Kuni esimese suurema tõusuni sõitsid kõik 47 naist koos. Tempo oli kiire. Esimese tõusu jooksul, mille pikkuseks oli kokkuvõttes ca 1,5 tundi, grupp lagunes. Sain aru, et nii kiire tempoga sellistes ilmastikuoludes ei suuda ka mina lõpuni sõita ja kuueliikmeline liidergrupp sõitis eest ära.”

“Alates 32. kilomeetrist sõitsin lõpuni enamasti üksinda. Aegajalt tulid mõned mehed selg ees vastu, kes startisid naistest 5-15 minutit varem. Minu jaoks oli kõige hullem peale 1,5-tunnist mäkke ronimist +1-kraadise temperatuuriga 15 minutit järjest läbimärjana 60km/h mäest alla laskuda,” jätkas Kuldkepp. “Alla jõudes ei tundnud ma enam ühtegi ihuliiget. Käike vahetada ei suutnud, sest näpud lihtsalt ei liikunud.”

“Kuna finiš oli olümpiakülas, mäe otsas (1590 m), muutus sõidu viimane osa veelgi külmemaks ja lumisemaks. Finišisse jõudes oli temperatuur langenud -1 kraadini. Mõtlesin endamisi, et kui ma üleüldse selle sõidu lõpetan, olen ennast ületanud, kuna nägin raja ääres mitmeid katkestajaid,” jätkas Kuldkepp. “Sõidu lõppedes sain teada, et katkestajaid oli nii meeste kui naiste seas palju. Osa naisi ületas finišijoone nuttes. Kõik olid läbimärjad ja külmunud. Vaadates ratturite värisevaid nägusid oli näha, et sõit kujunes paljudele pigem ellujäämiskursuseks mitte rattavõistluseks.”

“Esimesed kolm naist olid äärmiselt tugevad ja ma tõesti imestan, et nad sellistes ilmastikuoludes ja nii raskel rajal suutsid hoida nii võimast tempot lõpuni välja. Oli aru saada, et tegu on maailmameistrivõistlustega,” tunnistas Kuldkepp.

Kiskonen kaotas 50-54-aastaste meeste vanuseklassis võitjale 27 minuti ja 54 sekundiga. Kuldmedali teenis sloveen Igor Kopše (3:10.16). Teise koha sai prantslane David de Vecchi (+3.49) ja kolmanda lätlane Girts Vevers (+5.01).

2021 UCI Gran Fondo World Championships pildigalerii siin

Bosnia ja Hertsegoviinas sõidetud Gran Fondo maailmameistrivõistlused pildidl Kristi Kuldkepp (valge kiivriga)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X