Kristi Kuldkepp teeb pühapäeval esimese stardi välismaal eliitnaiste seltskonnas

Insta Kristi Kuldkepp

Granfondos kahel korral Euroopa meistriks kroonitud 35-aastane Kristi Kuldkepp teeb pühapäeval Baloise WB Ladies amatöörnaiskonna värvides esimese stardi Belgia kohalikul võistlusel Brüssel Oprijk ning kaks päeva hiljem UCI võistlusel GP Le Samyn.

Kuldkepp alustas jalgrattaspordiga vaid neli aastat tagasi ning liitus rahvusvahelise naiskonnaga esmakordselt. Tema eesmärgiks on tõestada, et mitte kunagi ei ole hilja alustada ning Baloise WB Ladies naiskonna spordidirektor Ludivine Henrion andis eestlannale selleks võimaluse.

Kui vaadata Kuldkeppi UCI võistluste ajalugu, vaatab sealt vastu vaid 2020. aastal sõidetud Eesti meistrivõistlused grupisõidus, kus ta pälvis kaheksanda koha. Viimase nelja aasta jooksul on eestlanna pigem võistelnud GranFondodel. Näiteks kahel aastal järjest on ta kroonitud 19-34-aastaste naiste seas Euroopa meistriks ning mullu tuli GranFondo MM-il kuuendale kohale. Varasemalt on Kuldkepp tegelenud ratsutamise ja kergejõudstikuga, mis tuli põlvevigastuse tõttu lõpetada.

„Ludivine andis mulle suurepärase võimaluse võistelda eliitnaiste konkurentsis ja ma võtsin selle vastu. Ma tean, et see saab väga raske olema,“ rääkis Kuldkepp Belgia meediale. „Ma jätkan Eestis elamist ja käin Belgias võistlemas. Ma ei ole õnneks tiimis ainuke välismaalane – siin on veel üks Rootsi ja üks Soome tüdruk. Eliitklassis võistlemine on minu jaoks küll midagi uut, aga ma võtan seda kui seiklust ja annan endast parima. Tahan näidata, et mitte kunagi ei ole hilja alustada.“

Belgia naiskond loodab 2025. aastal liituda profinaiskondade nimistuga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X