Kristel Sandra Soonik teenis Hollandi ühepäevasõidul 6. koha

Kristel Sandra Soonik

Hollandis peetud amatöörtasemega 110-kilomeetrisel ühepäevasõidul Wim Hendriks Trofee pälvis Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team) kuuenda koha.

Keerulistes tingimustes peetud võistlusel teenis kodupubliku rõõmuks soolovõidu Vera Tieleman (MTD Women Cycling; 2:46.43), edestades belglast Jesse Vandenbulcket (De Ceuster-Bonache Cycling Team) 12 ja kaasmaalannat Wendy Oosterwoudi (NWVG-uplus) 13 sekundiga. Soonik jäi võitjale alla 19 sekundiga.

“Ma vist pole varem osalenud nii suurel võistlusel, kus on 145 naist joonel,” rääkis Soonik. “Startisin viimasest reast. Ilm oli väga tuuline ja teed kitsad. Üritasin kohe ette sõita, ent olin juba 800. meetril pikali ja selle kukkumise taha läks väga palju aega, kuna ühe tüdruku jalg oli käiguvahetaja ja kodarate vahel kinni. Mõtlesin, et ei sõida edasi, kuna nägin kohe kui kõver see käiguvahetaja oli, aga tiim ütles, et proovi ikka.”

“Hakkasin seejärel gruppi püüdma, aga ees tehti kõvat tempot ja asi oli ketis. Väga palju oli mahajäänuid. Mul kulus umbes 20 kilomeetrit, et peagruppi tagasi jõuda,” jätkas Soonik. “Läksin kohe pundi ette, kuna teadsin, et kohe tuleb munakivisektor. Seal saime umbes 15 ratturiga eest ära ja tempo oli nii kõva, et vahe läks väga ruttu minuti ja hiljem peaaegu kahele minuti peale. Lõpus oli kolm väiksemat ringi ja meid jäi peale munakivisektoreid eest veelgi vähemaks. Viimasel ringil saime kuuekesi eest ja sealt sai veel omakorda üks tüdruk minema. Kuna olin juba sõidu alguses end nii palju kulutanud ja käiguvahetaja ei töötanud üldse väga ehk sprintida ei saanud, siis võib tulemusega täiesti rahule jääda. Sõidu tegigi kõige raskemaks see ilm.”

Prantsusmaal korraldatud 166-kilomeetrisel ühepäevasõidul Annemasse-Bellegarde pälvis Markus Pajur (EC Saint-Etienne Loire; +1.53) 14. koha. Jooksikute grupist oli parim prantslane Victor Guernalec (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme; 4:00.03), edestades kaasmaalaseid Clement Izquierdo’d (AVC Aix-en-Provence) ja Victor Jeani (VC Villefranche Beaujolais).

Samuti Prantsusmaal peetud 141,2-kilomeetrisel ühepäevasõidul Bordeaux-Saintes teenis Virgo Mitt (CC Villeneuve Saint-Germain; +6.07) 99. koha. Esimesest 17-liikmelisest ratturite grupist võidutses prantslane Gauthier Navarro (Beziers Mediterranee Cyclisme; 3:43.42). Pjedestaalile pääsesid veel prantslased Maxime Renault (VC Avranches) ja Alan Moulin (Plouay Cycling Team).

Memorial Freddy Urceli mitmepäevasõidu viimasel, 125,6-kilomeetrisel etapil said eestlased Ken Post (+3.14) ja Ats Uulimaa (mõlemad Rayon d’Argent; +29.04) 28. koha. Kolmikvõidu teenisid prantslased Damien Urcel (TVCC Capesterre-Beau; 3:20.58), Benjamin Le Ny (Uni Sport Lamentinois; +0.02) ja Taino Cailliau (CSCA Proprete 2000; +0.30).

Proloogi ja kahe etapi kokkuvõttes saavutas esikoha Urcel, kellele Le Ny kaotas seitsme ja prantslane Axel Taillandier (Team Madras Cycling) 39 sekundiga. Post oli üldarvestuses 13. (+16.04) ja Uulimaa 25. (+43.13).

Hispaanias oli võistlustules Markus Mäeuibo (Equipo Essax), kes pälvis Subida a Gorla-Bergara ühepäevasõidul 56. koha, kaotades võitjale, hispaanlasele Ander Ganzabalile (Laboral Kutxa; 2:20.58) viie minuti ja 32 sekundiga. Teise koha sai Alvaro Sagrado Perez (Brocar-Ale; +0.05) ja kolmanda koha Ibai Azanza (Equipo Finisher; +0.11).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X