Kristel Sandra Soonik lõpetas Belgias taas kuuendana

Belgias peetud amatöörtasemega Ottergemi võistlusel (84 km) pälvis Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team) kuuenda koha.

Järjekordses vihmasajus peetud võistlusel pälvis esikoha belglanna Ella Heremans (AG Insurance-Soudal Quick-Step U19 Team; 2:15.17), edestades taanlannat Mille Troelsenit (KDM-Pack Cycling Team) ja soomlannat Ursula Lindenit (Laoise-WB Ladies). Soonik oli järgmisest suurest grupist, mis kaotas kahe minutiga, kolmas, mis andis kokkuvõttes kuuenda tulemuse.

„Sõidu alguses said kohe viis naist eest ära ning vahe kasavas üsna kiiresti, kuigi nägime pundiga päris palju vaeva, et jooksikuid kätte saada,“ ütles Soonik. „Lõpuks jäi ette kolm naist ja meie grupp sõitis neljandale kohale. Ise olin pundifinišis kolmas. Kuna ilm oli jahe ja sadas tihedalt, siis väga palju motivatsiooni ei olnud, aga lõpus suutsin end kokku võtta, sest eks kõigil oli halb ja raske.“

Prantsusmaal peetud Boucle de l’Artois võistlusel pälvis Virgo Mitt (CC Villeneuve Saint-Germain) 83,4-kilomeetrisel avaetapil 25. ja 80,3-kilomeetrisel teisel etapil 57. koha. Pühapäeval peetud 163,3-kilomeetrisel finaaletapil eestlane aga startinud.

„Ärgates oli tugev nohu, uimane olla ja kerge köha. Parem karta, kui kahetseda,“ kirjutas Mitt sotsiaalmeedias. „Arvan, et sain pisiku teiselt eestlaselt, kes minuga samas tiimis on. Tema jäi haigeks juba eelmisel laupäeval.“

Velotuuri üldarvestuses võidutses britt Bjoern Koerdt (CC Etupes; 7:46.02). Teise ja kolmanda koha teenisid prantslased Leandre Huck (VC Rouen 76; +0.09) ja Louis Coqueret (VCU Schwenheim; +0.32).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X