Kristel Sandra Soonik alustas velotuuri Poolas 17. kohaga

Poolas alanud naisratturite teise kategooria velotuuri Princess Anna Vasa esimesel etapil (111,5 km) sai Kristel Sandra Soonik 17. koha.

Peagrupilt sõitis eest ära kaks ratturit, kellest kiirem oli kodupubliku rõõmuks Agnies Skalniak-Sojka, edestades ukrainlannat Olga Shekelit. 55 sekundit hiljem finišeerinud suurest grupist oli kiireim ukrainlanna Kseniia Fedotova. Samuti peagrupis lõpetanud Soonik ja Elina Tasane said vastavalt 17. ja 32. koha. Lviv Cycling Teami värve esindav Mae Lang kaotas võitjale 22 minuti ja 57 sekundiga ning sai 65. koha.

Eesti rahvuskoondist esindanud Ann-Christine Allik, Silvia Türkson, Annabrit Prants ja Carol Kuuskman tulemust kirja ei saanud.

Laupäeval on velotuuril kavas 126-kilomeetrine grupisõit algusega printsess Anna Wazówna lossi lähedalt.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand ja Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.