Krasts kerkis Taiwani velotuuri kokkuvõttes veel seitse positsiooni

Taiwani velotuuri (UCI 2.1) neljandal etapil (167,2 km) sai lätlane Alekss Krasts (Voltas – Tartu 2024 by CCN) 25. koha, millega kerkis üldarvestuses seitsme positsiooni võrra, 32. tabelireale.

Mägisel etapil selgus võitja väikesest grupist, kuhu Voltas – Tartu 2024 by CCN rattureid ei kuulunud. Esikoha pälvis austraallane Carter Bettles (Roojai Insurance; 3:55.39), jättes selja taha šveitslase Valentin Darbellay (Team Corratec – Vini Fantini) ja inglase Joseph Blackmore’i (Israel – Premier Tech). Krasts kaotas võitjale ühe minuti ja kolme sekundiga. Teistest Voltas – Tartu 2024 by CCN ratturitest sai norralane Kristian Klevgard (+5.23) 57., Siim Kiskonen (+10.01) 78., leedukas Žygimantas Matuzevicius (+11.07) 92. ja Lauri Tamm (+12.39) 93. koha.

„Oli teada, et lõpp on mägine ning meie tiimist oli see sobilik ainult Alekssile ja Kristianile. Plaan oli, et Alekss ei proovi atrõõvi pääseda ja säästab end lõputõusuks nii palju kui suudab,“ rääkis Kiskonen. „Teised võisid proovida atrõõvi saada või ennast homseks säästa, sest homme on siledam päev. Minul õnnestus eest ära saada 40. kilomeetril. Suutsime viieliikmelises atrõõvis vahe kahe minuti peale sõita, aga rohkem mitte, sest eest olid ära mehed, kes kaotasid kokkuvõttes vähem kui minut võitjale.“

„Paraku olid lõputõusud nii pikad ja rasked, et meid saadi juba põhitõusu (7 km; 5%) keskel kätte, kuigi alustasime seda 1,5-minutilise edumaaga,“ jätkas Kiskonen. „Oleks edumaa ligi minuti võrra pikem olnud, oleks võinud isegi hea tulemuse peale sõita. Hea sooritus, aga seekord see tulemuses ei kajastunud. Alekssilt samuti tubli päev, sest ta sõitis enda väärilise tulemuse välja. Homme peaks teoreetiliselt lihtsam profiil olema, mis sobib meie sõitjatele rohkem.“

Üldarvestuses kerkis uueks liidriks hispaanlane Ivan Cobo (Equipo Kern Pharma). Teisel kohal jätkab jaapanlane Yuma Koishi (JCL Team UKYO; +0.02) ja kolmandal Bettles (+0.02). Krasts (+1.58) on 32., Klevgard (+6.29) 51., Kiskonen (+13.48) 65., Matuzevicius (+22.35) 88. ja Tamm (+39.12) 100. positsioonil.

Neljapäeval on velotuuril kavas viies ja ühtlasi viimane etapp, millel on pikkust 146,4 kilomeetrit.

Foto: Joel Juhanson

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X