Krasts kerkis Prantsusmaal viimase etapiga kaheksa positsiooni

Prantsusmaal lõppenud 62. Tour du Loir et Cheri velotuuri (UCI 2.2) viiendal etapil teenis Alekss Krasts (Tartu2024 Cycling Team) 44. koha, mis kergitas teda üldarvestuses kaheksa positsiooni võrra ehk 34. kohale.

Finaaletapi, millel oli pikkust 97,5 kilomeetrit, võitis belglane Jasper Dejaegher (Circus – ReUz – Technord; 2:05.23). Sama ajaga finišeeris prantslane Lucas Boniface (Vendee U) ja kaks sekundit hiljem võitja kaasmaalane Thimo Willems (VolkerWessels Cycling Team). Krasts kaotas võitjale üheksa sekundiga ning 104. koha saanud Aaron Aus (Tartu2024 Cycling Team) nelja minuti ja 50 sekundiga.

Üldarvestuses võidutses hollandlane Tim Marsman (Metec – SOLARWATT p/b Mantel). Britt Callum Macleod (ABLOC CT) kaotas talle kolme ja belglane Warre Vangheluwe (Soudal – Quick-Step Devo Team) 48 sekundiga. Tuuri esimesel etapil teise koha pälvinud Krasts sai lõpuks 34. koha, kaotades võitjale ühe minuti ja 42 sekundiga. Aus lõpetas võistluse 87. kohal (+11.35).