Kose 7 Järve rattamaraton meelitab osalejaid tervikliku ja tehnilise rajaga

Bosch Eesti Maastikurattasari_start
Sel laupäeval peetakse Bosch Eesti Maastikurattasarja eelviimane etapp, Kose 7 Järve rattamaraton. Maratonil toimuvad nii põhisõit, poolmaraton kui lastesõidud ning korraldusmeeskond järgib Terviseameti poolt ettenähtud nõudeid.
 
Kose 7 Järve rattamaratoni peakorraldaja Kuido Karneri sõnul on tänu Kose piirkonnas uue Tallinn – Tartu maanteelõigu avamisele tekkinud võimalus ühendada rajaosad nii, et kokku saab üks terviklik ning päris korralik rattamaratoni rada. „Rada on 48 km pikk, kuid tõusumeetreid on kõigest 375 m. Samas saame nentida, et tegemist on siiski üsna tehnilise rajaga, kus on veetakistused, tehnilised singlid, raiesmikud, juurikad ning tagasiteel ka kruusa teelõike. Umbes 20 km on täiesti uus rada, kus enne rattaradasid eksisteerinud ei ole,” kirjeldas Karner.
 
Tehniline rada pakub kindlasti põnevat võistlust nii osalejatele kui kaasaelajatele. Hetkel hoiab liidripositsiooni Gert Jõeäär (Veloplus) 7494 punktiga, temal järel on Martin Loo (Redbike Team I), kes on sel hooajal kogunud 7472 punkti ja kolmandal kohal on Taavi Kannimäe (Team Antsla) 7372 punktiga.
 
Naistest on esikohal hetkel Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) 6844 punktiga, tema kannul kohe Merilin Metsalu (Hawaii Express) 6810 punktiga ning kolmandat kohta hoiab Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 6779 punktiga.
 
Võistkondlikus punktiarvestuses kuulub esikolmikusse Redbike Team I, Team Antsla ja Veloplus. Naiskondlikus punktiarvestuses vastavalt Hawaii Express, Spordiklubi Rakke Naiskond ja Spordipartner Racing Girls.
 
Poolmaratoni parim noormees on Riko Tammepuu (CFC) 6250 punktiga ning parim neiu Mairit Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 6100 punktiga.
 
Bosch Eesti Maastikurattasarja meeskond palub jälgida võistluskeskuses distantsi hoidmist ja hoiduda suurtesse gruppidesse kogunemist. „Mistahes viirushaigusele viitavate sümptomitega inimestel palume koju jääda. Lisaks soovitame, kui on võimalik, et üritusel osalejad teevad enne koosviibimist ise eelnevalt (kuni 48 tundi) kodus antigeeni kiirtesti. Maratoni korraldamisel järgime Terviseameti poolt ettenähtud nõudeid ning palume kõigil osalejatel tutvuda tingimustega Bosch Eesti Maastikurattasarja kodulehel,“ lausus Karner.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X