KOROONAVIIRUS SUNNIB PROFIRATTURID EESTISSE NAASMA

miku

Koroonaviirus on segi ajanud lisaks teistele sportlastele ka eesti profiratturite plaanid, treeningud ning pausile pannud vähemalt kuuks ajaks nende võistlusgraafiku. Mitmed meie profiratturid elavad ja treenivad igapäevaselt väljaspool Eestit, kus ilmastikuolud ja treeningutingimused kodumaa omadest märksa paremad. Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) teatas hiljuti, et rahvusvaheline võistluskalender on vähemalt kuni 3. aprillini tühistatud ning edaspidiste võistluste toimumine otsustatakse jooksvalt viiruse arenguid arvesse võttes.

Girona, mis on mitmete meie profiratturite kodulinnaks kehtestas näiteks tänaval sõitvatele ratturitele trahviks 2000 eurot ning kuulutas alates 16. märtsist välja karantiini. Kui esialgsete reeglite järgi oli väljas treenimine amatöörratturitele keelatud ja profiratturitele litsentsi alusel lubatud, siis see on tänaseks juba muutunud ning ühtlaselt karmid reeglid kehtivad eranditult kõigile. Kuna viiruse arengud on prognoosimatud, siis muutub ka sportlaste olukord igal päeval ning peab lihtsalt paindlik olema ning vajalike muudatustega kaasa minema.

Kuna väljas treenimine on lähinädalatel mitmetes Euroopa riikides keelatud, siis otsustasid paljud ratturid kodumaale naasta, sest asendustreeninguna kasutataval pukisõidul pole asukoht oluline.

Eestisse on juba jõudnud näiteks Rein Taaramäe (Direct Energie), Oskar Nisu (EvoPro Racing), Baltic Chain Cycling eestlastest ratturid ning naasmas on Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation), Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation), Martin Laas (BORA-hansgrohe), Aksel Nõmmela (Wallonie-Bruxelles) jt.

Vaata intervjuud Mihkel Räime ja Martin Laasiga SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X