Kopecky tuli naiste grupisõidus maailmameistriks

Screenshot 2023-08-14 at 16.02.35

Šotimaal Glasgows lõppenud jalgratturite maanteesõidu maailmameistrivõistlustel võidutses naiste grupisõidus belglanna Lotte Kopecky.

154,1 kilomeetri pikkusel distantsil ründas 27-aastane Kopecky kuus kilomeetrit enne lõpujoont ning pälvis soolovõidu ajaga 4:02.12. Mullu teenis belglanna MM-il grupisõidus hõbedase medali. Teisele kohale sõitis end hiljuti naiste Tour de France’il võidutsenud hollandlanna Demi Vollering (+0.07) ja kolmanda koha sai taanlanna Cecilie Uttrup Ludwig (+0.07).

“Ühelt poolt on olnud väga hea aasta, teiselt poolt aga väga raske,” viitas Kopecky peale võitu pisarates märtsi kuus kaotatud vennale. “Muidugi on see tiitel unistuse täitumine.”

Kuni 23-aastaste ratturite arvestuses pälvis kuldmedali üldarvestuses 11. positsioonil lõpetanud ungarlanna Blanka Vas. Kopeckyle kaotas ta nelja minuti ja 34 sekundiga. Ühtki eestlannat võistlusel ei osalenud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X