Konkurendid: Alaphilippe tõusis Touri liidriks valevõtteid kasutades

Astana meeskonna liider Jakob Fuglsang ütles, et Tour de France’i 8. etapil kolmanda koha teeninud ja kollase liidrisärgi taas endale saanud Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep) ning koos temaga lõpus rünnaku ette võtnud Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) said viimasel 12 km jooksul abi ees sõitnud teleoperaatorit transportinud mootorrattalt.

“Meeskond lootis, et mina või Aleksei Lutsenko võidame etapi või saame kokkuvõttes liidritega ajalist vahet vähemaks,” vahendab Spordipartner.eeFuglsangi kommentaare. “See ei saanud teoks, sest kaks prantslast sõitsid mootorratta tuules. Isegi sel juhul, kui olime nende taga jälitajate grupis, ei suutnud me neid kinni püüda. Nad said abi, nägime seda oma silmaga taga sõites. Nägime, et nad sõitsid mootorratta tuules.”

Fuglsangiga olid sama meelt ka Dan Martin (UAE Team Emirates) ja Bauke Mollema (Trek-Segafredo). “See oli väga rumal olukord,” sõnas Mollema. “Rääkisin kohtunikule, et televisiooni mootorratas oli kogu aeg ühe sekundi võrra ees. Laskumisel tekitab see suure erinevuse. Kahju, et sellele tähelepanu ei pööratud.”

Alaphilippe vastas kriitikale sarkasmiga: “Jah, panin ratta autosse ja võtsin mootorratta. See oli väga kiire. Olin kiirem kui mu ratas.”

Tõsinedes jätkas Alaphilippe: “Sõitsime täisgaasiga. Ka jälitajad panid täiega. Ma ei tea, mida öelda. Ma ei olnud mootorratta tuules.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X