Kolmest kolm: eestlannad jätkasid ebaõnne kiuste Hispaanias võidulainel

Janika Lõiv ja Greete Steinburg

Eesti maastikuratturid Janika Lõiv ja Greete Steinburg võitsid Hispaanias peetaval mitmepäevasõidul Colina Triste (UCI S1) juba kolmanda etapi järjest ning jätkavad liidritena ka kokkuvõttes.

Kolmandal etapil sõitsid ratturid 56 kilomeetrit ning eestlannade võiduajaks mõõdeti 3:14.02. Seejuures ei möödunud esmaspäev Lõivu ja Steinburgi jaoks viperusteta, sest esmalt läks Steinburgil rehv puruks ning seejärel oli Lõivul rattaga tehniline probleem.

„Ootasime ajaliselt veidi kiiremat sõitu, aga läks ikka veidi üle kolme tunni,“ ütles Steinburg finišis.“ Palju oli kiireid lõike, aga oli ka väga kiviseid ja tehnilisi sektoreid. Tegime oma sõitu ja konkureerisime pigem juba endale tuuri jooksul tuttavaks saanud meestega. Kõik sujus kuni 40. kilomeetrini kui mul rehv läks. Ma ise ei saanud alguses arugi, ent Janika märkas ja andis teada. Õnneks oli tehniline punkt kohe lähedal ning Urmas Lõiv vahetas seal jooksu ära. Kuna vahepeal tuli aga seista, siis rütmimuutuse järel polnud minek enam nii hea.“

„Seekord oli tõesti seiklusi täis päev,“ tõdes Lõiv samuti. „Igav ei hakanud. Kuna oli suhteliselt jahe ilm, siis mul oli ennast väga raske käima saada. Õnneks Greete tempoga ei hellitanud ja kannatasin tema taga korralikult. Kivisematel ja jõudu nõudvatel singlitel üritasin lihtsalt ellu jääda. Peale Greete rehvivahetust läksime rahulikumas tempos edasi ning ühel peaaegu viimasel tehnilisel osal lendas mulle suur oks otse käiguvahetajasse kinni. Läks veidi aega, et see sealt välja saada ja kett uuesti peale panna.“

Teisena lõpetasid etapi Maria del Pilar Fernandez ja Jessica Cruz ajaga 3:18.58 ning kolmandana Maria Isabel Felipe Davila ja Desiree Moya Navarrete ajaga 4:04.11. Mitmepäevasõit lõpeb teisipäeval 67-kilomeetrise etapiga.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Schenker, Scania, Höövelliist, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X