Kolmandal etapil võidutsenud Janika Lõiv teenis Hispaanias liidrisärgi tagasi endale

Janika Lõiv

Hispaanias jätkunud maastikuratturite mitmepäevasõidu Costa Blanca Bike Race kolmandal etapil pälvis Janika Lõiv (KMC Ridley MTB Racing Team) esikoha, teenides sellega viimase päeva eel tagasi liidrisärgi.

Calpe linnas alanud ja lõppenud 65-kilomeetrisel etapil pälvis Lõiv esikoha ajaga kolm tundi, 13 minutit ja üks sekund. Liidrisärgis startinud rootslanna Terese Andersson kaotas talle kolme minuti ja 58 sekundiga, mis tähendab, et Lõiv kerkis esimeseks samuti üldarvestuses. Kolmandana ületas finišijoone hispaanlanna Natalia Fischer Egusquiza (Scott Calabandida; +10.36).

„Keha tundub üsna tühi olevat ja hommikul oli enesetunne endiselt halb,“ ütles Lõiv võistluspäeva järel. „Õnneks oli eile lühike etapp ning sai pikalt puhata ja jalalihaste valu oli veidi vähem tunda kui teise päeva hommikul. Sõit ise möödus raskelt, mida oligi arvata. Võtsin eesmärgiks laskumisi puhtalt ja kiirelt sõita. Põhikonkurent pani alguses korraliku tempo peale ja esialgu tunduski, et vist läheb ära, kuid laskumistel jõudsin järgi ning järgmiste mägedega sõitsin vahe sisse. Suures pildis möödus sõit ilma suuremate jamadeta ja täiesti üksi sõites.“

Maastikumaratoni valitsev Eesti meister Merili Sirvel (Trey Trek Team; +27.42) finišeeris kaheksandal kohal. Meeste absoluutarvestuses pälvisid kaksikvõidu Poola maastikuratturid Lukasik Krzysztof Lukasik (2:37.53) ja Karol Ostaszewski (mõlemad JBG-2 Team; +0.08). Kolmas oli norrakas Mats Tubaas Glende (Soon CK/Norra koondis; +0.09). Eesti ratturitest teenis Kirill Tarassov (Trey Trek Team; +29.38) 37., Janek Resev (Spordipartner; +52.14) 81., Margus Sirvel (Rakvere Rattaklubi Siplased; +1:02.23) 104. ja Aimar Pedari (RR Siplased; +1:12.44) 124. koha.

Üldarvestuses juhib Lõiv Anderssoni kolme minuti ja 23 sekundiga ning Cristina Moran Rozat (Cangas de Onis Ciclismo – BTB Sport Scott Team) 37 minuti ja viie sekundiga. Sirvel hoiab kuuendat positsiooni, kaotades kaasmaalannale 50 minuti ja 45 sekundiga.

Meeste üldarvestuses jätkab liidrina Krzysztof, kellele norrakas Mats Tubaas Glende (Soon CK/Norra koondis) kaotab kahe minuti ja 45 sekundiga ning hispaanlane Sergio Mantecon Gutierrez (Scott – Cala Bandida) nelja minuti ja 29 sekundiga.Tarassov (+1:13.46) on 38., Margus Sirvel (+1:52.31) 78., Resev (+1:59.24) 88. ja Pedari (+2:35.16) 118. positsioonil.

Pühapäeval on mitmepäevasõidul kavas viimane etapp, millel on pikkust 40 kilomeetrit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X