Kolm Eesti ratturit avavad hooaja koos Chris Froome’iga

laas ja miku

12.-17. veebruarini vältaval Colombia tuuril teevad esialgse ülesandmise põhjal koos Chris Froome’iga (Sky) hooaja avastardi Eesti ratturid Mihkel Räim (Israel Cycling Academy; pildil vasakul) ning Martin Laas (pildil paremal) ja Steven Kalf (Team Illuminate).

Colombia tuurist võtab osa 28 meeskonda: kuus World Touri, seitse Pro Continental ja 12 kontinentaaltiimi ning kolm rahvuskoondist. Staaridest on lisaks Froome’ile kohal Nairo Quintana (Movistar), Rigoberto Uran (EF Education First), Miguel Ángel López (Astana), Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep) ja Fernando Gaviria (UAE Team Emirates). Koos Froome’iga kuulub Sky rivistusse üldvõitu kaitsma hakkav Egan Bernal.

Colombia tuur algab Medellini linnas 14 km siledal trassil toimuva temposõiduga. Kui teisel etapil saavad särada sprinterid, siis järgnevad päevad on mõeldud mägironijatele. Velotuur lõppeb 173,5 km etapiga, mille finiš on Alto las Palmase tipus. Aasta tagasi hõivasid Colombia ratturid kuus esimest kohta – Bernalile järgnesid Quintana ja Uran. Headeks tulemusteks tuleb valmis olla ka eestlastel, sest mullu oli Räim avaetapil 12. ja teisel etapil viies.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X