Kolm Eesti BMX-krossiratturit jõudsid Euroopa karikasarja etappidel Tšehhis finaali

Tšehhis Benatky nad Jizerous peetud BMX-krossiratturite Euroopa karikasarja 5. ja 6. etapil jõudsid finaalidesse kolm eestlast. Paula Palmiste sai G13/14 klassis 4. ja 5., Luukas Lajal B15/16 klassis 5. ning Mattias Laur B14 klassis 7. koha.

Laupäeval jõudsid finaalidesse Palmiste ja Laur. Palmiste jäi finaalis alla belglannadele Esmee Vanderstraetenile ja Eline Wynantsile ning lätlannale Melanija Cudarele. 28 neiu konkurentsis oli eestlanna neljas. Laur oli finaalsõidus aga šveitslase Jules Kasperi, belglase Ryu Demuyseri, itaallase Matteo Mariani, lätlase Ralfs Ratnieksi, tšehhi Adam Sedlaceki ja leedulase Vytautas Šatasi järel seitsmes. Rommi Maidla sai samas vanuseklassis 56 poisi konkurentsis 13. koha.

B15/16 klassis, kus oli stardis 115 ratturit, jõudis poolfinaali Sten Tristan Raid, kes teenis 14. koha. Luukas Lajal oli viiendal etapil 20., Oliver-Siim Simenson 32., Heron Helemets 67. ja Markus Mõttus 97.. Sama vanade neidude konkurentsis teenis Kaari Visnapuu 18. koha.

Meesjuunioreid oli Tšehhis stardis 65. Oliver-Sten Saar pälvis 26., Uko Rasmus Luht 59. ja Mathias Põder 63. koha. Rikojan Tugdam oli kuni 23-aastaste meeste konkurentsis 40..

Pühapäeval peetud kuuendal etapil jõudsid finaalidesse Palmiste ja Lajal, kus mõlemad eestlased pälvisid viiendad kohad. Palmistet edestasid lätlanna Melanija Cudare, tšehhitar Štepanka Fremlova, lätlanna Anna Pedraudze ja belglanna Esmee Vanderstraeten. Lajalist olid kiiremad vaid tšehh Vit Novotny, šveitslane Timon Köhler, hollandlane Rodi ter Avest ja itaallane Alex Chiandetti. B15/16 klassis jõudis teist päeva järjest poolfinaali Raid, kes sai 16. koha. Simenson oli pühapäeval 20., Mõttus 69. ja Helemets 80.. Visnapuu pälvis G15/16 klassis 20. koha.

Poolfinaali jõudis samuti Laur, kes sai B14 klassis 10. koha. Meesjuunioride konkurentsis teenis Saar 18., Põder 61. ja Luht 62. tulemuse. Tugedam sai MU23 klassis kirja 46. koha.

BMX-krossiratturite Euroopa karikasarja 7. ja 8. etapp peetakse 15. ja 16. juunil Hollandis Tielis. Enne seda toimuvad 29. maist 2. juunini Itaalias Veronas Euroopa meistrivõistlused.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, Hearum, Kagu Engineering, Floorin, Team Estonia.