Kõik Horvaatias toimuval maastikuratturite mitmepäevasõidul osalevad eestlased jõudsid teisel etapil pjedestaalile

Greete Steinburg, Janina Wüst, Liisa Ehrberg, Maaris Meier

Horvaatias jätkuval maastikuratturite mitmepäevasõidul 4 Islands Stage Race pääsesid kõik eestlased teisel etapil pjedestaalile. Greete Steinburg ja Janina Wüst said naiste seas teise ning Maaris Meier ja Liisa Ehrberg kolmanda koha, Peeter Pruus oli koos Hugo Drechouga meeste hulgas teised.

76-kilomeetrise etapi start anti praamilt ning kiirel sõidul pälvis esikoha taas Allebike Canyon Northwave naiskond koosseisus Lejla Tanovic ja Stefanie Dohrn (3:20.27). MTB Pro Merchandising Racing tiimis sõitvad Steinburg ja Wüst kaotasid esimestele kolme minuti ja 41 sekundiga ning MTBcampsi võistkonnas pedaleerivad Meier ja Ehrberg 11 minuti ja kahe sekundiga.

„Tundsin end täna veidi paremini, aga teisel etapil oli ka ronimist vähem,” kirjeldas Steinburg võistluspäeva. “Sai päris hea tempoga sõidetud ja võib-olla see rada ei olnud just lemmikute killast, kuna oli kiire sõit, palju kruusa ning tehnilist osa oli minimaalselt.”

“Alguses läks kolm naiskonda eest minema ja siis hakkasime vaikselt oma tempoga sõites ettepoole tõusma,” jätkas Steinburg. “Umbes 40. kilomeetril saime ka liidrid kätte ning sõitsime nendega veidi aega koos, aga tõusudel nad libisesid siiski eest ära. Paraku sellist tehnilisemat osa ei tulnudki, kus oleks olnud võib-olla võimalik aega tagasi võita. Suures pildis võib päevaga rahule jääda. Apsakaid ei teinud ja tegime kindla sõidu. Soliidne päev ka üldarvestust silmas pidades. Kõik on korntolli all.”

Meier ja Ehrberg rõõmustasid esimese Epic Series sarja kuuluva võistluse pjedestaalikoha üle. „Tehnika pidas vastu ja ja üpris kiire sõit oli, aga jagus ka korralikku kiviteed, mis siinse võistluse eriliseks teeb,” ütles Meier. Ehrberg lisas: „Kuna see tuur on mu esimene tõsine pingutamine sellel hooajal, siis mul oli ikka väga raske, eriti alguses. Puhas kannatamine, aga päeva lõpuks olin õnnelik.“

Meeste seas pälvis etapivõidu Singer Racing koosseisus Martin Frey ja Simon Stiebjahn ajaga 2:48.17. Buff Megamo tiimis sõitvad Pruus ja Drechou kaotasid neile 23 sekundiga ning kolmanda koha pälvinud Wilier Pirelli tiim, kus sõidavad Daniel Geismayr ja Fabian Rabensteiner, 48 sekundiga.

„Grupp püsis tänu lühikestele tõusudele päris pikalt üsna suurena. Üritasime aktiivselt sõita ning saime alguses üpris hästi liikuma. Mõned rünnakud olid, aga üldiselt kontrollis liidertiim olukorda. Nad tundusid väga tugevad,“ rääkis Pruus. „Kusagil 40. kilomeetril oli pundis umbes 20 meest. Püsisime pidevalt ees heal positsioonil ning kui liidertiim pani kõva tempo peale, jäi meid ette alles kaheksa.“

„Wilieri tiimides oli mõlemal paaril üks meestest hädas. Nad jäid aeg-ajalt maha ja said uuesti järgi kuni ühel hetkel jäi korralik vahe sisse,“ jätkas Pruus. „Saime liidritega koos minema umbes 12 kilomeetrit enne lõppu. Tagasiteed enam ei olnud ja nii tuli panna torust nii palju kui tuleb. Tiimikal oli raske, ent üritasin ise veidi tööd teha. Samas olin ise ka üsna limiidi peal. Õnneks olid tõusud lühikesed. Tahtsin vahet jälitajatega võimalikult suureks saada, kuna üldarvestuses on vahed väikesed. Viimasel väikesel nukil sai jõud aga otsa ja liidrid ründasid umbes 1,5 kilomeetrit enne lõppu. Kahjuks tuli tiimikal kohe ühel hüppel kett maha ning kaotasime omajagu aega. Tahaks veel etapivõitu siit pälvifa või siis teistel etappidel samuti pjedestaalile jõuda.“

Mitmepäevasõidu kolmandal etapil on kavas 72 kilomeetrit ja 1690 tõusumeetrit.

 

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X