Kivistik teenis Sigulda rattarallil uhke soolovõidu, naistest oli parim Sander

Möödunud pühapäeval toimus 32. Sigulda rattaralli, mille 133-kilomeetrise distantsi võitsid traditsioonilise lõpuga Sigulda tõusu otsas Eesti ratturid Gert Kivistik (Peloton) ja Laura Lizette Sander (Team Rytger). 

Kivistiku võiduajaks oli kolm tundi ja 32 sekundit. Ta edestas lätlasi Mikus Rudolfsi ja Davis Gludavsi vastavalt 51 ja 53 sekundiga.

“Sõit oli väga aktiivne ning päris mitmel korral tekkis ette püsiv jooksikute grupp, kuid väga kaugele neid kordagi ei lastud. Alati jäi vahe umbes 30-40 sekundi peale pidama ning peale mõnda aega ees sõitmist tuli peagrupp uuesti järele,” kirjeldas Kivistik võistluse käiku. “Lõplik minek toimus 75. kilomeetril, kui eest sai ära seitse ratturit. Saime vahe 50 sekundi peale ning seejärel hakkas vahe jällegi vähenema. Peagrupp jõudis taas väga lähedale, nii umbes kümne sekundi kaugusele. Sain aru, et teised otsustasid loobuda ning gruppi tagasi vajuda, seevastu otsustasin ise uuesti rünnata ja proovida üksi eest sõit.  Tehtud rünnak tundus esialgu väga optimislik plaan, kuid jäin oma otsuse juurde. Suutsin aegamisi edu kasvatada ning viimasele kilomeetrile läksin minutilise eduga jälitava grupi ees. Siis oli selge, et suudan Sigulda rattaralli teistkordselt võita.”

Naiste seas võidutses Sander ajaga kolm tundi, kaks minutit ja 52 sekundit. Teise koha sai lätlanna Madara Aboma (3:09.19) ja kolmanda Kristi Kuldkepp (3:19.38).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X