Kivistik jõudis Guadeloupe’i saarel toimunud velotuuril neljal korral pjedestaalile ning oli punktiarvestuses parim

Gert Kivistik

Gert Kivistik lõpetas Guadeloupe’i saarel toimunud Memorial Denis Manette nimelise võidusõidu kokkuvõttes 13. kohaga ning oli punktiarvestuses parim.

Viie päeva vältel toimunud velotuuril osales meeskonna ASC Fewoss ridades kaks eestlast – Kivistik ning Ats Uulimaa. Lühikese, ligi kahe kilomeetri pikkuse proloogi järel liidriks tõusnud Kivistik pidi järgneval päeval toimunud grupisõidul vastu võtma ligi 12-minutilise kaotuse ning sellega oli kokkuvõtte peale sõitmine tema jaoks läbi.

“Kohalikud meeskonnad hoidsid siin niivõrd kokku, et jooksikud töötasid vaid siis, kui mind ees esindatud polnud,“ rääkis Kivistik. „Seega oligi väga raske kokkuvõtte peale tulemust teha. Sellist käitumist nägime ka kõikidel järgnevatel päevadel.”

Järmistel etappidel teenis Kivistik veel hulgaliselt pjedestaalikohti, kuid kõrgeimale astmele tal enam astuda ei õnnestunud. Etappidel stabiilselt sõitnud Kivistik oli kahel korral teine, viimasel raskeimal etapil kolmas ning korra viies. Tänu stabiilsusele õnnestus eestlasel enda selga teenida punktiarvestuse särk.

“Kokkuvõttes võime velotuuriga rahule jääda, tegime Martinique saare esindajatena südika esitluse ning meeskonnana saime päris palju vajalikke õppetunde ASC Fewoss põhieesmärgiks seatud Martinique velotuuriks,“ lisas Kivistik.

Velotuuri võitis Damien Urcel, edestades Cedric Yannis Locatini ja Meving Allan Gene’i. Uulimaa sai kokkuvõttes 29. koha.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X