KIVISTIK JA KALF TAAS MARTINIQUE`L ESIMESED

gertjastiivi

Pühapäeva toimus Martinique`i saarel velotuuri Memorial Romule Beret 100 km pikkune teine etapp, mille esikohad läksid eesti ratturitele Gert Kivistikule (võitja aeg 2.34.30) ja Steven Kalfile klubist Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewossn.

„Sõit toimus Martinique`le omastel künklikel teedel. Võidusõidu esimesel kolmandikul eraldus peagrupist kaheksaliikmeline jooksikutegrupp. Meie jaoks oli seis hea, sest proloogi võitja Eddy-Michel Cadet-Marthe jooksikute hulka ei kuulunud ja nad pidid töö enda peale võtma. Samas olid meie meeskonnast ees esindatud Steven Kalf ja Florian Rene, kes said ees tööd tegemata kaasa sõita ja mina ise peagrupi tuules oma võimalust oodata. 60. km-il püüti jooksikud kinni, vahepeal oli kõvasti vihma sadanud ja pundid jooksid  vahetult tõusul kokku, millele järgnes üpris tehniline laskumine. Selles “virrvarris” tekkis ette uus grupp, aga sõiduliider oli ennast tagaajamisega ära kustutanud ja ei suutnud rünnakutele vastata. Peagi leiti ees üksmeel ja kasvatati vahe kahe minuti peale. 15 km enne lõppu oli selge, et võitja tuleb just meie grupist. Sõideti üksmeelel, kuni sõidu lõpuni jäi 5 km ja proloogil kolmas olnud Mickael Stanislas ründas. Sain viivitusega järgi ning sõitsime väikse vahega kuni viimase kilomeetrini, kui grupp jällegi kokku jooksis. Kalf kasutas olukorda kenasti ära ning reageerides taga toimunud rünnakutele, ei pidanud ta ise väga tuule käes olema. Kui meid kätte saadi, võttis Kalf mind enda tuulde, kust läksin

lõpukurvi ja suutsime olukorrast maksimumi võtta ehk noppisime kaks esikohta,“ võttis Kivistik sõidu kokku.

Foto: Erakogu (vasakult Gert Kivistik ja Steven Kalf)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X