Kiskonen võitis Prantsusmaa ühepäevasõidul vahefinišite arvestuse

Siim Kiskonen

Siim Kiskonen (EC Saint-Etienne Loire) võitis Prantsusmaal sõidetud ühepäevasõidul Circuit des Monts du Livradois vahefinišite arvestuse.

126,2-kilomeetrise võistluse võitis Kiskoneni meeskonnakaaslane Remi Capron ajaga 3:02.27, edestades finišijoonel Simon Combesi (AC Bisontine) ja Sten van Guchti (Bourg-en-Bresse ain Cyclisme; +0.05). Ühtlasi oli see eestlase tiimi jaoks sellel hooajal teiseks võiduks. Kiskonen lõpetas võistluse küll 35. kohal, kaotades tiimikaaslasele kahe minuti ja kolme sekundiga, ent vahefinišite arvestuses ei saanud eestlasele keegi vastu.

“Sõit oli ringide peal – kõigepealt sõitsime üheksa ringi väiksema tõusuga ja seejärel kaks ringi suurema tõusuga, millel oli pikkust 4.5 km ja kallet 4.5%. Sellise mägise profiiliga sõidul oli minu ainus võimalus tulemust teha varakult jooksikute gruppi pääsedes. Parimate mägironijate vastu nii pikal tõusul mul pole mingit lootust saada,” rääkis Kiskonen. “Sõitsin alguses kohe aktiivselt ning teisel ringil tekkis soodne moment kohas, kus tee oli pikalt kitsas ja pundis ette poole liikumine küllalt keeruline. Koos nelja sõitjaga tabasime ära, et see on hea hetk ründamiseks ning saime kiirelt peapundiga vahe sisse ja hakkasime ilusti koos tööle. Saime vahe isegi kolme minuti peale.”

“Sel sõidul oli nii vahe- kui mäefinišite arvestus. Võtsin endale eesmärgiks võita vahefinišite arvestus. Minu õnneks piisas mul ainult ühest veenvast vahefiniši võidust, et keegi teine ei tahaks enam mu vastu sprintida ning järgmiseid vahefinišeid ei üritanud enam keegi teha,” jätkas Kiskonen. “Suure tõusuga ringidele jõudsime küll üheminutilise eduga, aga see vahe sõideti ühe tõusuga kinni ja minu sõit oligi tehtud. Sel ajal kui ma olin eest ära, said mu meeskonnakaaslased pundis rahulikult istuda ja energiat säästa. Kui eelviimasel tõusul meie tiimi parim ronija koos kahe sõitjaga ründas, siis polnud peapundis enam piisavalt töömehi, et neid tagasi tuua. Õnneks suutis mu meeskonnakaaslane sellest kolme mehe sprindist võidu võtta.”

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X