Kiskonen sai Poolas viimasel etapil 7. koha

Siim Kiskonen

Poolas lõppenud 35. solidaarsuse ja olümpiavõitjate velotuuri (UCI 2.2) viimasel etapil (143,2 km) pälvis Siim Kiskonen (Voltas – Tartu 2024 by CCN) grupifinišis 7. koha.

Viimasel etapil võidutses hollandlane Tim den Braber (Volharding Cycling Team; 3:09.02). Teistest Voltas – Tartu 2024 by CCN ratturitest sai Lauri Tamm 19., Jomantas Venckus 33., Rokas Adomaitis 41., Kristupas Mikuti 47. ja Gusts Lapinš 118. koha.

„Oli palav tõusudega päev, mis tähendas, et pundifiniš ei tulnud nii hektiline, kuna grupp oli väiksem ja sõitjad rohkem väsinud,“ ütles Kiskonen. „Viimased kaks kilomeetrit oli väga lai tee ja säästsin viimase hetkeni energiat. Umbes 1,5 km enne lõppu vedas Lauri mind TOP30 koha pealt grupi ette ja teiste sprinterite taha. Ma oleksin viimasel kilomeetril pidanud osavamalt parema külje kinni hoidma, et ma taha poole ei vajuks ja hea õnne korral saanuks natuke parema koha peale sprintida. Mul on hea meel, et Lauri suutis mind väga hästi aidata ja sain endale ideaalse võimaluse tulemust teha.“

Üldarvestuses sai Tamm 25., Kiskonen 26., Adomaitis 34., Venckus 55., Mikutis 59. ja Lapinš 119. koha. Velotuuri üldvõidu teenis tänadu poolakas Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski).

Foto: Iva Kraus

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X