Kiskonen jõudis Prantsusmaal üle mitme kuu taas pjedestaalile

Siim Kiskonen (EC Saint-Etienne Loire) lõpetas mitmekuise pjedestaalipõua, kui teenis nädalavahetusel Prantsusmaal kahel ühepäevasõidul kaks teist kohta.

Laupäeval sõidetud 82-kilomeetrisel kriteeriumil oli ühe ringi pikkuseks 1,65 kilomeetrit, mida sõideti 50 korda. Iga viie ringi järel oli vahefiniš. Kiskonen kuulus jooksikute gruppi, kes sõidu teises pooles eest ära sõitis. „Üritasin igast vahefinišist osa võtta, kuna eest oli ära vaid 2-3 kiire jalaga sprinterit, seega oli olemas võimalus võita roheline särk,“ rääkis Kiskonen. „Võitsingi kolm viimast vahefinišit, kuid lõpufinišis olin teine. Võitja oli lihtsalt too päev minust kiirema sprindijalaga.“

Sõidu võitis prantslane Jannick Martinez ajaga 1:53.43. Rohelise särgi pälvinud Kiskoneni järel sai kolmanda koha võitja kaasmaalasest meeskonnakaaslane Loic Forestier. Stardis oli ka Joosep Sankmann (EC Saint-Erienne Loire; +0.43), kes sai 21. koha.

Päev hiljem sõidetud 123-kilomeetrisel võistlusel jõudis Kiskonen taas pjedestaali teisele astmele. Sedapuhku tuli alla vanduda prantslasele Julien Soutonile (2:55.30). Kolmanda koha sai britt Henry Lawton. Sankmann ületas lõpujoone 32. positsioonil.

„Pühapäeval olid ülikitsad teed ja palju kurvitamist,“ kirjeldas Kiskonen. „Sõidu alguses oli kohe plaan äraminekusse sisse saada, sest olud soosisid seda. Esimesel korral sõitsime viiekesi eest ära. Mulle tundus see sobilik ja olin nõus päris palju tööd tegema. Sõidu keskel püüdis meid ikkagi 20 meest kinni ja siis enam koostöö ei sujunud. Umbes 40 kilomeetrit enne lõppu saime kaheksakesi eest. Ma olin üsna kindel, et ma olen kõige kiirema jalaga, aga kahjuks suutsin end terve sõidu vältel korralikult kulutada ja pidin leppima teise kohaga. Samas on mul väga hea meel, et üle pika aja taas pjedestaalile jõudsin.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X