Kirsipuu: plaan oli Laasi jaoks sõita, kellele sai saatuslikuks pikk võistluspaus

em

Prantsusmaal Plouay’s toimunud maanteeratturite Euroopa meistrivõistlustel pälvis meeste grupisõidus Eesti parimana 33. koha Karl Patrick Lauk. Eesti koondise peatreeneri Jaan Kirsipuu sõnul tegi väga hea sõidu veel Peeter Pruus, kuigi tegelikult mängiti Martin Laasi peale.

“Plaan oli Martin Laasi jaoks sõita ja tänu sellele kulutas Lauk päris palju jõudu, et teda positsioonil hoida. Kuna Laas tundis end alguses hästi, siis see plaan nagu toimis, aga paraku läks Laasil kaks ringi enne lõppu kehvaks,” rääkis Kirsipuu intervjuus ERR-ile. “Karl Patrick kestis n-ö peaaegu lõpuni. Kui ta poleks Laasi jaoks nii palju jõudu raisanud, siis oleks tulnud võib-olla parem tulemus. Tiim sõitis justkui hästi. Gert Jõeääre kaotasime küll ühes kukkumises. Ta ise ei kukkunud, aga enam järgi ei saanud sealt. Teised sõitsid oma taseme välja. Ümber Laasi oli kogu tiimi ülesehitus.”

Sõidu lõppfaasis kontrollis Itaalia koondis peagruppi. Eesti koondisele selline stsenaarium sobis. “Ainus, mis ei sobinud, oli see suur kukkumine, kus ka Saksamaa koondis kaotas väga palju mehi,” tõi Kirsipuu välja äreva olukorra. “Seoses sellega läks võidusõit lahtisemaks ja hakati rohkem ründama. See oli võib-olla see, mis meile ei sobinud nii hästi. Muidu oleks tempo ühtlasem olnud ja rohkem meie kutte ees püsinud. Aga võidusõit on lihtsalt selline, et vahepeal kukutakse ka.”

177,45-kilomeetrise võistluse esimesed ringid olid pigem aeglased, seejärel tõsteti tempot. Kas see võiski saada Martin Laasile lõpuringidel saatuslikuks? “Tal on võib-olla natuke pikk võistluspaus tekkinud. Üks põhjus on see, et ta ei saanud kodus Balti keti velotuuri sõita. Kui sa oled heas vormis, siis sul on vaja võistelda,” ütles Kirsipuu. “Paraku selliseid võistluseid tal ei olnud ja võib-olla sellest jäigi tal täna puudu. Oleks ta saanud Balti keti tuuri kenasti ära sõita, siis oleks täna ka teine teema olnud. Sisuliselt vormis, aga võistluspaus on natuke pikaks veninud.”

Kirsipuu kiitis eriliselt Eesti meistrivõistlustel teise koha saanud Lauku. “Karl Patrick oli meil täna kindlasti kõige kõvem – ta on supervormis. Peeter Pruus samamoodi! Need kaks meest olid supertugevad täna. Pruus aitas samuti terve päeva Laasi ja lõpus Lauku. Loogiline, et ta jäi lõputõusul maha,” ütles Kirsipuu, kes kinnitas, et võistluse tase oli väga tugev. “Tase oli ikka kõva. Siin olid suured tiimid kohal oma parima optimaalse rivistusega. Eriti prantslased, belglased ja itaallased. Hollandlastel oli tiim võib-olla natuke ümber Mathieu van der Poeli ehitatud, aga ka nendel olid väga kõvad vennad peal. Võitjat oli kuni lõpuni võimatu ennustada.”

Euroopa meistriks krooniti itaallane Giacomo Nizzolo, kes edestas prantslast Arnaud Demare’i ja sakslast Pascal Ackermanni.

Allikas: https://sport.err.ee/1127671/kirsipuu-plaan-oli-laasi-jaoks-soita-kellele-sai-saatuslikuks-pikk-voistluspaus

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X