Kirsipuu: lootsime, et jõuame lahenduseni, kuna tegemist pole puhkajatega

kirss

Terviseameti poolt kehtestatud kahe nädala pikkuse liikumispiirangu tõttu ei saa Balti keti velotuuril startida Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux), Martin Laas (Bora-Hansgrohe) ja Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation). Hetkel käivad läbirääkimised, et ratturid siiski Eesti ja Euroopa meistrivõistlustel starti pääseksid.

“Kahe mehe puhul oli Eestisse võidu sõitma tulemine hiline otsus ja need riigid, kust nad tulid, on alles hiljuti niiöelda punaseks läinud, näiteks Poola,” rääkis Eesti koondise peatreener Jaan Kirsipuu intervjuus ERR-ile. “Need sündmused liikusid väga kiiresti. Lootsime, et jõuame lahenduseni, kuna tegemist ei ole puhkajatega, vaid tööreisile tulnud ratturitega, kes järgivaid kõiki karantiinireegleid ehk nende tiimid on muust maailmast isoleeritud ja nii edasi. Nad on kõiki neid elementaarseid reegleid järginud ja lootsime, et see asi läheb siin kuidagi lihtsamalt. Paraku jäävad need kolm ratturid nüüd koduselt Balti keti velotuurilt eemale. Küsimus on pigem kas nad saavad Eesti meistrivõistlustel sõita.”

Eesti meistrivõistlused tempo- ja grupisõidus toimuvad Laagris ja Keilas 18.-22. augustini peale mida sõidab maanteeratturite koondis Prantsusmaale Euroopa meistrivõistlustele. “Mehed oleksid Eesti meistrivõistlusteks niikuinii koju tulnud, paraku aga kukuvad erinevad riigid väga ruttu punasesse tsooni. Neid asju ei saa nii kiiresti ette näha,” jätkas Kirsipuu. “Muu rattamaailm toimib sellisel põhimõttel, sest kõik tiimid järgivad väga karme protokolle. Võistlused toimuvad Prantsusmaal, Poolas, Tšehhis – kõik on punased riigid. Paraku on Eestis keeruline.”

UCI on kehtestanud järgmised nõuded kõikidele võistkondadele, kes osalevad rahvusvahelistel võistlustel:

  • Võistkonnad peavad UCI vastavasse andmebaasi üles laadima kõikide sportlaste ja abipersonali PCR testid:
    6 päeva enne võistlust ning 3 päeva enne võistlust. (UCI 1. ja 2. kat. võistlustel 3 päeva enne võistlust)
  • Võistkonnad peavad tekitama oma võistkonna “kaitsva mulli”, mille eesmärk on kontrollida ja piirata otsest kontakti eri võistkondade ja võistlusega seotud isikute vahel.

“UCI reeglid ei saagi riikides kehtida, see on iga valitsuse enda teha, kuidas nad seadused paika panevad, aga tänane reegel on minu teada juuli lõpust, et asjad on Terviseameti kontrolli all, aga neil ei ole ühtegi otsustamisõigust, kõik on valitsuse taga,” jätkas Kirsipuu, kelle sõnul on erinevad inimesed kultuuri- ja sotsiaalministeeriumist tegelenud sellega, et ratturid pääseksid Eesti- ja Euroopa meistrivõistlustel siiski starti.

Balti Keti velotuuril stardib Gert Jõeääre, Peeter Pruusi, Oskar Nisu ja Siim Kiskoneni kõrval Eesti koondise särgis Joosep Sankmann. “Sõbralik Eesti tiim Peloton andis meile ühe oma mehe ja kuna tema on ka EM-ile sõitmas, siis oli kõige mõistlikum just Sankmann oma ridadesse võtta,” kommenteeris valikut Kirsipuu.

Kuna Eesti koondise koosseisust jäid välja kolm kõige tugevamat meest, siis tuleb Kirsipuul õhtu jooksul asjad ümber mängida ja minna võistlema uue taktikaga. “Midagi saame siin ikka teha, kuigi viiekesi on palju raskem,” nentis Kirsipuu. “Põhiootused olidki Laasi ja Vahtra peale pandud. Vaatame, mida teha saame.”

Balti keti velotuur sõidetakse 13.-16. augustini.

Allikas: https://sport.err.ee/1123162/kirsipuu-lootsime-et-jouame-lahenduseni-kuna-tegemist-pole-puhkajatega

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X