Kirsipuu: Jakinil avanes võimalus särada ja ta tõi kastanid tulest

654482h6620t63

Minskis jätkuvatel Euroopa mängudel grupisõidus hõbeda võitnud Alo Jakin sai loomulikult kiita ka koondise peatreenerilt Jaan Kirsipuult.

“Hommikul olid meil kaks liidrit ikkagi Mihkel Räim ja Martin Laas, nad tõestasid seda ka grupifinišis, aga ülejäänud mehed pidid olema sellisteks rünnakuteks valmis. Alo oli õgiel ajal õiges kohas, sattus õigete meestega minema ja oli ise lõpus ka tubli. Super,” võttis Kirsipuu ERR-iga rääkides võistluse kokku.

“Ette sattusid väga kõvad vennad, tempo oli üleval. TIimid on väikesed, suured tiimid ei suuda sellist äraminekut enam kontrollida. Ühest suurest tiimist – Itaaliast – oli mees sees, aga teised jäid pika ninaga. Meie lõikasime siit peaaegu et maksimumloorberid,” tõdes Kirsipuu.

“Kõige rohkem ongi hea meel selle üle, et just tema selle tulemuse tegi,” sõnas Kirsipuu Jakini kohta. “Nii Eesti koondises kui oma tiimis on ta tihtipeale abimehe rollis, täna avanes tal võimalus ise särada ja ta tõi kastanid ilusti tulest välja. Ta tegi finišis väga kavalalt, seal oli vastutuul ja nii-öelda pistis ta alles viimasel sajal meetril oma nina välja. Alguses jäi ta natuke karpi, aga see oligi võib-olla hea, sest ta jaksas täpselt õigel ajal välja tulla ja joone peal ära lükata.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X