Kirsipuu grupisõidu eel: hea päeva korral oleme võimelised medali võtma

Valgevenes Minskis toimuvatel Euroopa mängudel tulevad pühapäeval grupisõidu raames rajale Eesti meesratturid.

“Mõned World Touri mehed on, päris esimest ešeloni ikkagi mitte,” rääkis koondise peatreener Jaan Kirsipuu võistluse eelõhtul ERR-ile. “Suurte tiimide jaoks on palju tähtsaid võistlusi just läbi saanud või tulemas. Suurte riikide teine ešelon on ka tugev, väikestel riikidel on kohal parimad mehed. Tugev seltskond on siiski.”

Grupisõidus kuuluvad Eesti koondisesse Martin Laas, Mihkel Räim, Alo Jakin, Norman Vahtra ja Karl Patrick Lauk. “Ma arvan, et kõik on väga head,” sõnas Kirsipuu. “Laas on järjest palju võite paugutanud, ma usun, et Mihkel on ka väga hea. Norman võitis [Minskis Euroopa mängude rajal toimunud GP] alles kuu aega tagasi, ega tal vorm kehvemaks pole kindlasti läinud, ma usun, et paremaks. Alo on meeskonna kapten ja ka heas vormis, nagu ka Lauk. Enne starti teeme väikese koosoleku, kuulan poiste arvamust ja usun, et meie põhimehed, kelle ümber taktika käib, on Räim ja Laas.”

Kas Eesti võiks heal päeval ka medalimängu mängida? “Ma olen küll seda meelt,” sõnas Kirsipuu. “Meil on mehed hea vormi puhul võimelised medali võtma küll.”

Vaata ka, mida rääkis naiste maanteesõidus 44. koha saavutanud Mae Lang:

https://sport.err.ee/955138/kirsipuu-grupisoidu-eel-hea-paeva-korral-oleme-voimelised-medali-votma

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X