Kirsipuu dopingust: pakkumas ikka käidi – “mis sa, loll, jamad!”

jaan-kirsipuu-drmuza-lepik-86820387

Tänasesse LP-sse pika intervjuu andnud Jaan Kirsipuu pajatas Jaan Martinsonile muu hulgas 1990-ndatel rattaspordis vohama hakanud dopingukultuurist.

“90-ndate keskel läks dopingupanemine hullemaks. 1997. aastal kehtestati rattaspordis noorte vereliblede ehk hematokriti kontroll, mis tähendab, et piirajad pandi peale. Samal ajal tegin mina kvalitatiivse hüppe,” rääkis Kirsipuu.

Sul ei tekkinud tunnet, et kurat, kui kõik panevad EPO-t, siis mida mina passin?

“Olin jäärapäine. Otsustasin, et vaatan, kaugele dopinguta jõuan. Pakkumas ikka käidi – mis sa, loll, jamad – kuid valiku ette mind ei pandud, et kas võtad dopingut või saad kinga.”

Järgmisel nädalal 50. juubelit tähistav Kirsipuu võitis maailma mainekaimal velotuuril Tour de France neli etappi ning kandis 1999. aastal kuuel etapil kollast liidrisärki. Enim võite (18) teenis ta hooaegadel 1999 ja 2001.

Loe pikemat intervjuud Kirsipuuga tänasest LP-st!

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X