Kevin Kardo Kõiv pääses Prantsusmaal pjedestaalile

Kevin Kardo Kõiv

Prantsusmaal sõidetud GP de Nantes amatöörratturite ühepäevasõidul võidutses Kevin Kardo Kõiv 2. kategooria sõitjate hulgas.

100,4-kilomeetrisel võistlusel oli parim prantslane Florian Rapiteau (2:14.07), edestades leedukat Zygimantas Matuzeviciust ja kaasmaalast Louis Barnini. Kõiv ületas finišijoone 14. positsioonil, kuid 2. kategooria ratturite arvestuses oli eestlane parim.

„Võistlus toimus pideva kurvitamise ja mõne väiksema „imeva põksuga” rajal 37-kraadises kuumas, seega teadsin kohe arvestada, et esimesed rünnakud ei jõua kuigi kaugele,“ avaldas Kõiv, kellel oli veel meeles Balti ühistel meistrivõistlustel saadud kogemus. „Ootasin pea 40 minutit rahulikult oma hetke ja kui punt hakkas vaikselt rahunema, tegin oma liigutuse ja ründasin. Eest oli juba väike viiene grupp ära saanud, aga minuga ühines järk-järgult umbes kümme inimest. Väga efektiivselt grupp tööle ei hakanud, aga tempo oli siiski väga kõrge ja olin koguaeg päris oma piiride lähedal.“

„Ühel hetkel läks meie grupp katki ja neli selgelt tugevamat ratturit jätsid meid maha, ülejäänud sõitsid enam-vähem koos lõpuni,“ jätkas Kõiv. „Eelviimasel ringil, umbes kümme kilomeetrit enne lõppu sain veel väikese haamri, seega finiši jaoks ei jätkunud piisavalt jõudu ja sain 14. koha. Endale üllatuseks sain seejärel teada, et olin TOP20 peaaegu ainus 2. kategooria sõitja ja pika puuga kõige noorem rattur, seega pääsesin pjedestaalile ja sain väikese karika. Balti meistrivõistluste kukkumine ja hilisem haigestumine ei ole mul lasknud viimastel nädalatel soovitult treenida, seega vorm ei ole veel päris hea ja ideaalis oleksin pidanud suutma sõitma TOP5 kohale. Aga küll jõuab!“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X