Kevadklassikute hooaega alustasid võidukalt Van Baarle ja Kopecky, Laas tulemust kirja ei saanud

Dylan van Baarle

Laupäeval alustati Belgias kevadklassikute hooajaga. Omloop Het Niewsbladi meeste võistluse võitis tänavu Jumbo-Visma meeskonnaga liitunud hollandlane Dylan van Baarle. Naiste võidusõidul oli parim belglanna Lotte Kopecky (Team SD Worx).

Meeskond ütles Van Baarlele, et ta usaldaks võisteldes oma instinkte ning nii kiirendas 30-aastane hollandlane Molenbergi tõusul, kust jäi finišini 38 kilomeetrit. Ükshaaval jättis ta maha oma kaaslased Jonathan Milani (Bahrain Victorious), Florian Vermeerschi (Lotto-Dstny) ja Mathis Le Berre (Arkea-Samsic) ning pälvis lõpuks uhke soolovõidu 20-sekundilise edumaaga peagrupi ees.

Pjedestaali madalamatele astmele sõitsid end belglane Arnaud de Lie (Lotto Dstny) ja Van Baarle meeskonnakaaslane Chritophe Laporte. Neljas oli Norra rattalegend Alezander Kristoff (Uno-X Pro Cycling Team) ja viies inglane Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers). Eesti ratturitest oli stardis Martin Laas (Astana Qazaqstan Team), kes tulemust kirja ei saanud.

Naiste võistlusel pälvis Kopecky samuti soolovõidu, kui edestas finišijoonel peagruppi 11 sekundiga. Teise koha pälvis belglanna tiimikaaslane Lorena Wiebes ja kolmanda koha itaallanna Marta Bastianelli (UAE Team ADQ). Neljanda kohaga pidi leppima taanlanna Emma Norsgaard (Movistar Team) ja viienda kohaga inglanna Pfeiffer Georgi (Team DSM). Ühtki eestlannat stardis ei olnud.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X