Kes on 25 maailma väärtuslikumat ratturit?

Portaal velonews.com reastas veerandsada maailma väärtuslikumat ratturit. Juba ammu ei hinnata rattureid, aga ka teisi sportlasi pelgalt tulemuste järgi. Seetõttu võeti lisaks sportlikule tasemele arvesse veel turunduslikku ja meeskonnatööd puudutavaid üksikasju.

Esikoha pälvis oodatult kolme viimase aasta grupisõidu maailmameister Peter Sagan, kes teenis ainsana viis tärni kõigis kolmes kategoorias. Selgituses toodi välja, et Saganil on Instagramis 975 000 jälgijat ja ta on viimse sendini väärt kuut miljonit eurot, mida koduklubi Bora-Hansgrohe talle igal aastal maksab. Hoolimata sellest, et eelmine hooaeg jättis tulemuste poolest soovida, sai Sagan sellegipoolest väga palju tähelepanu.

Teisele kohale platseerus valitsev Tour de France’i ja Vuelta võitja Chris Froome (Sky), kes teenis ühe tärni vähem tiimitöö kategoorias. Kolmanda koha hõivas stabiilsusega hiilgav – 94 võitu on mittesprinteri kohta harukordne saavutus – Alejandro Valverde (Movistar), kes pole eespool olevate konkurentidega võrreldes turunduslikult niivõrd atraktiivne. Sellegipoolest on tal Twitteris 392 000 ja Instagramis 66 000 jälgijat.

Täispikka nimekirja saate vaadata siit.

Allikas: marathon1oo.com

Impression
X