Kehva enesetunnet trotsinud Steinburg lõpetas kõrgetasemelisel maastikumaratonil Poolas 4. kohal

Poolas Jelenia Goras toimunud UCI maastikumaratonide sarja etapil pälvis Greete Steinburg 4. koha.

Kõrgetasemelisel Jelenia Gora maastikumaratonil pälvis esikoha 28-aastane Leila Tanovic ajaga 4:05.10, edestades šveitslannat Janina Wüsti (+4.13) ja leedulannat Katazina Sosnat (+5.40). Steinburg tunnistas peale võistlust, et tundis end juba soojenduse ajal kehvasti, ent pälvis siiski kõrge neljanda koha, kaotades võitjale 14 minuti ja 26 sekundiga.

„See oli väga raske päev minu jaoks,“ ütles Steinburg. „Kuna naistel oli oma start, siis algus võeti pigem rahulikult. Seetõttu püsis grupp veidi kauem suhteliselt suurena ja üldiselt oli veidi pingelisem. Esimesel tõusul jäime umbes kümnekesi ning teisel tõusul pudenes veel naisi tagant. Seejärel tegi minu ees sõitev naine sõiduvea ning pidi jala maha panema ja mina samuti. Sain temast seejärel küll mööda, kuid eesmistega tuli sisse ca 10-15-sekundilinevahe, mida ma sel hetkel ei suutnud tagasi sõita.

„Kiirel rajal ma esimest nelja naist enam püüda ei suutnud.Tagant jõudis järgi tõusul vea teinud naine ning pakkusin välja, et võiksime koostööd teha, et mingigi võimalus oleks ette järgi jõuda, kuid paraku pidin siiski enamus tööst tegema mina,“ jätkas Steinburg. „Ühel hetkel püüdsin kinni ühe ees olnud naise ning pikka aega minuga koos sõitnud naine jäi minust maha. Üldkokkuvõttes väga raske päev sadulas, palju üksinda töö tegemist ja vilets enesetunne.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X