Kehva enesetundega võidelnud Räim lõpetas Sloveenias 11. kohal

Mihkel Räim

Sloveenias sõidetud 10. GP Slovenian Istra ühepäevasõidul sai Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (ATT Investments) 11. koha.

Grupifinišiga lõppenud 156-kilomeetrisel võistlusel oli parim Poola rattur Bartlomiej Proc (Santic-Wibatech; 3:54.47), jättes selja taha itaallase Alberto Bruttomesso (Cycling Team Friuli ASD) ja sloveeni Anze Skoki (Ljubljana Gusto Santic).

„Enne väiksematele linnaringidele jõudmist oli algul vaja sõita neli suuremat ringi ja sõit algas kohe kolme kilomeetriga mäkke. Esimesel korral tundsin end hästi ning teisel sain samuti ees grupis üles, aga tipus tundsin end väga kehvalt,“ kirjeldas Räim. „Süda oli paha, pilt virvendas ees ja täiega külm hakkas. Ei saanud aru, mis see oli, kuid üritasin taastuda. Kolmandal ringil võtsin teadlikult rahulikumalt ja lootsin, et keegi viib mind hiljem peagruppi tagasi. Õnneks nii ka läks ning tegutsesin viimasel ringil samamoodi.“

„Rõve tunne oli pigem hingamises ja üldises olekus,“ jätkas Räim. „Kannatasin ära ja läksin lõpus finišit tegema. Olin üsna normaalsel positsioonil, aga kui püsti tõusin ja spurtima hakkasin, siis lõi parem jalg krampi ja pidin uuesti sadulasse istuma. Tulemust ei tulnud ja sellest on kahju, sest sõitsime nagu meeskond ja tahtsin vähemalt pjedestaalil lõpetada.“

Räime järgmine võistlus on 26. märtsil, mil sõidetakse GP Adria Mobil.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X