Kataloonias tõusis liidriks Portugali rattur, Kangert oli Taaramäest kiirem

BB1eSMau

Kataloonia velotuuri teiseks etapiks olnud 18,5-kilomeetrise individuaalse temposõidu (Banyoles – Banyoles) võitis austraallane Rohan Dennis (Ineso Grenadiers). Üldliidriks kerkis portugallane Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step).

Dennis võitis etapi ajaga 22.27, edestades viie sekundiga prantslast Remi Cavagnat (Deceuninck – Quick Step). Almeida ja ameeriklane Brandon McNulty (UAE – Team Emirates) kaotasid Dennisele juba 28 sekundiga.

Kokkuvõttes kerkis kõrgeima kategooria velotuuri liidriks Almeida, kellega täpselt sama aeg on McNultyl. Kolme sekundiga kaotab neile hispaanlane Luis Leon Sanchez (Astana – Premier Tech) ning temast omakorda mõne sekundi kaugusel on veel ka hollandlane Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma), austraallane Richie Porte (Ineos Grenadiers) ja britt Adam Yates (Ineos Grenadiers).

Senine liider Andreas Kron (Lotto Soudal) langes 44. kohale (+1.07).

Eesti ratturitest oli teisipäeval kiirem Tanel Kangert (BikeExchange), kes sai 64. koha (+1.42). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) oli 135. (+2.53).

Kokkuvõttes jätkab Kangert 51. (+1.14) ja Taaramäe 107. kohal (+10.37).

Mägisel Kataloonia velotuuril sõidetakse kokku seitse etappi. Kolmapäeval võetakse ette enam kui 200-kilomeetrine teekond, mis kulmineerub kõrgeima kategooria mäefinišiga Vallter 2000 suusakuurordis.

Allikas: sport.err.ee

Foto: https://www.msn.com/pt-pt/desporto/ultimas/joo-almeida-faz-na-etapa-e-sobe-liderana-da-volta-catalunha/ar-BB1eSVmD?fbclid=IwAR3vg2SgwgU1i1Hcm77Co3gW6Q52mafkd3xPBSMAhT0Wy_pQeWEEwTGz0w0

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X