Karujärve Rattamaratonil on intriig õhus!

Karujärve

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari jõuab teist aastat järjest lõpule Saaremaal. Eeloleval nädalavahetusel, 28. septembril leiab aset sarja viimane kaheksas osavõistlus, 9. Karujärve Rattamaraton.

Tippude osas võib maraton kujuneda ajalooliseks.

Eelmisel etapil Jõulumäel sarja üldvõidu kindlustanud Gert Jõeäär on tänavu näidanud hämmastavat stabiilsust. Kui lõpuni tulnud, siis alati esimese või teisena. Viimased kolm etappi – Elvas, Kullamaal ja Jõulumäel – on ta muljetavaldava stiiliga võitnud. Kolme võiduga seeriaid on sarjas varemgi nähtud, aga neljavõidulist seeriat mitte. Kas Jõeäär suudab Sigvard Kuke (2001), Caspar Austa (2012) ja iseenda vägitegudest sammu edasi astuda?

Täiesti võimalik! Jõeäär on Karujärve maratoni mullune võitja Peeter Tarvise ning Raido Saare ees. Ükskõik kellel saab olema endist Cofidise proffi väga keeruline ohjes hoida. Pigem võib rekordiline seeria toppama jääda mõne tehnilise viperuse taha. Ikkagi tehnikasport. Aga intriig on õhus ja see annab sõidule rohkelt värvi juurde.

Karujärve Rattamaratoni korraldaja Marden Muuk kutsub kõiki maratonile tulijaid Saaremaale pikaks nädalavahetuseks, mitte ainult üheks päevaks. Koostöös mitmete majutusasutustega pakutakse suurepärase hinnaga ööbimisvariante ning kui juba Saaremaale käik ette võtta, siis ajaga ei maksa koonerdada. Kes teab, millal Väikese väina taha jälle saab.

Maratonisõitude päevaks on laupäev, stardi- ja finišipaik asub nii nagu ikka Karujärve Käpingu territooriumil. Kõige pikema, grand prix maratoni trassile jääb 22 km kruusateid, 21 km metsateid ja 24 km erinevate variatsioonidega maastikku.

„Meil pole tegu sileda kruusaralliga, ehkki esimest korda tulijad seda just kui eeldavad,“ kõneleb Muuk. „Meil on mereäärset kivist maastikku, on korralikke tõuse, suusaradu, singleid – julgen lubada, et rada on väga huvitav ja vaheldusrikas.“

Kõlab igatahes hästi!

Veel jõuab plaane sättida ning Karujärve Rattamaratonile, jõukohasele distantsile end kirja panna. Kuni kolmapäeva, 25. septembri õhtuni kestab soodusregistreerimine.

Põhidistantsi ehk HWXPRSS Grand Prix (67 km) algus on 28. septembril kell 12.30, lühemale Gardena Maratonile (47 km) antakse lähe 13.30 ja Jetoil Poolmaratonile (23 km) kell 13.00. Põltsamaa Lastesõidud algavad kell 11.30. Detailse ajakava leiab võistluse kodulehelt.   https://estoniancup.ee/etapp/karujarve-rattamaraton/

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X