Karpenko sai Poolas etapilt 10. ja kokkuvõttes 3. koha

Gleb Karpenko Poolas

Poolas lõppenud Rahvuste Karika sarja velotuuril Orlen Nations GP pälvis Eesti kuni 23-aastaste maanteeratturite koondise liige Gleb Karpenko teiselt etapilt (Bialystok – Augustow; 135 km) 10. koha, millega kindlustas kokkuvõttes 3. koha.

Teisel etapil tegid sakslased puhta töö. Soolovõidu teenis Ole Theiler ajaga 3:01.19. Peagrupp kaotas võitjale 19 sekundiga ja seal tulid esimestena üle finišijoone Leslie Lührs ja Tim Torn Teutenberg. Karpenko sai etapilt kümnenda koha. Lisaks olid võistlemas Artur Kupp, Mikk Bauer, Ats Uulimaa, Ken Post ja Mairon Milistver.

Kokkuvõttes tuli Karpenko aga kolmandale kohale, kaotades üldvõidu pälvinud taanlasele Morten Aalling Nörtoftile 38 sekundiga. Teise koha teenis Lührs (+0.30).

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.