Karmi kukkumise üle elanud Johanson sai Euroopa karikavõistluste etapil väikeses finaalsõidus 33. koha

Eesti valitsev mäestlaskumise meister Robert Johanson sai iXS Euroopa karikavõistluste etapil Sloveenias Mariboris väikeses finaalsõidus 33. koha.

Kvalifikatsioonsõidus 44. aega näidanud Johanson seekord superfinaali ei pääsenud. Sellest jäi teda lahutama ligi neli sekundit. Väikeses finaalsõidus sai eestlane 33. koha ajaga 4.03,502.

„Väga raske sõit oli. Kvalifikatsioonis tundsin end hästi, kuid mitmed rumalad vead maksid mulle koha superfinaalis. Viimasel võistluspäeval sadas väga tugevalt ning kukkusin treeningul halvasti alaselja ja puusa peale. Kuni viimase hetkeni oli lahtine, kas üldse stardin, kuna olulisemad võistlused on veel ees. Otsustasin siiski aeglase ja ohutu sõidu teha. Nüüd on ees Euroopa meistrivõistlused, kus loodan endast sada protsenti anda,“ rääkis Johanson.

Superfinaalis pälvis esikoha Lõuna-Aafrika Vabariigi mäestlaskuja Greg Minnaar (3.26,507), edestades briti sõitjaid Henry Kerri (+2,874) ja Adam Braytoni (+3,707).

Euroopa meistrivõistlused toimuvad samuti Sloveenias Mariboris 6.-8. augustini.

Pildigalerii siin

Robert Johanson Sloveenias nr.18

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X