Karl Patrick Lauk teenis Gabonis hooaja esimese võidu

Karl Patrick Lauk

Gabonis peetaval 16. La Tropicale Amissa Bongo velotuuri (UCI 2.1) kuuendal etapil võidutses Karl Patrick Lauk (Bingoal WB).

Lauk kuulus 127-kilomeetrisel etapil jooksikute hulka, mida peagrupp enam kätte ei saanudki. Eestlane edestas 14 mehe vahel toimunud finišis prantslasi Geoffrey Soupe’i (TotalEnergies) ja Clement Allenot (Burgos-BH). Peagrupp kaotas esimestele ühe minuti ja 29 sekundiga.

„Pääsesime 14 mehega kohe esimesel kilomeetril teistelt eest ära. Kõigile suurtele tiimidele see sobis, välja arvatud Burgos BH-le, aga nemad meid tagasi tuua ei suutnud,“ rääkis Lauk peale etappi. „Tegime seitsmekesi tööd ja niimoodi lõpuni välja. Teadsime meeskonnakaaslasega, et finišis mängime kindlasti minu peale.“

Velotuuri üldarvestuses kerkis liidriks Soupe, kellele järgnevad Hamza Amari (Alžeeria koondis; +0.29) ja Christopher Rougier-Lagane (Mauritiuse koondis; +0.34). Lauk jätkab nüüd üheksandal positsioonil, kaotades liidrile ühe minuti ja 18 sekundiga.

Pühapäeval on velotuuril kavas viimane etapp, kus sõidetakse 130 kilomeetrit marsruudil Cap Esterias – Owendo.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X