Karl Patrick Lauk sprintis end Prantsusmaa ühepäevasõidul 15.

Pühapäeval Prantsusmaal 90. peetud ühepäevasõidul GP De Fourmies (UCI 1.Pro; 197,6 km) sai Eesti valitsev grupisõidu meister Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) grupifinišis 15. koha.

Kaksikvõidu pälvisid Belgia ratturid Tim Merlier (Soudal – Quick Step; 4:25.34) ja Gerben Thijssen (Intermarche – Circus – Wanty). Kolmandana ületas finišijoone itaallane Matteo Moschetti (Q36.5 Pro Cycling Team).

Eesti rattureid oli võistlustules neli. Lauk sai 15., Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole) 32., Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty; +0.08) 57. ja Norman Vahtra (Van Rysel – Roubaix Lille Metropole; +0.11) 76. koha.

Prantsusmaal jätkuval naiste 21. Ardeche’i velotuuri kuuendal etapil (Saint-Felicien – ain-l’Hermitage; 125,9 km) sai Elina Tasane (WCC Team; +15.58) 67. koha. Mägisel etapil pälvis soolovõidu itaallanna Barbara Malcoti (Human Powered Health; 3:22.56). Kanadalanna Olivia Baril (UAE Team ADQ) ja kaasmaalanna Nadia Quagliotto (Laboral Kutxa Fundacion Euskadi) kaotasid talle 28 sekundiga.

Üldarvestuses jätkab liidrina itaallanna Marta Cavalli (FDJ – SUEZ), kellest tema kaasmaalanna Erica Magnaldi (UAE Team ADQ) jääb maha 14 ja Anastasiya Kolesava (Arkea Pro Cycling Team) 20 sekundiga. Tasane (+33.15) hoiab kokkuvõttes 60. positsiooni. Noorratturite arvestuses on eestlanna 15. Esmaspäeval sõidetakse velotuuril viimane, 69,2-kilomeetrine etapp.

Veel peeti pühapäeval Prantsusmaal naistele ühepäevasõit La Choralis Fourmies Feminine (UCI 1.2; 117,8 km), kus Elisabeth Ebras (UAE Development Team; +0.16) finišeeris 61. kohal. Valitsev Eesti meister Laura Lizette Sander (AG Insurance-NXTG U23) tulemust kirja ei saanud. Pjedestaalile sõitsid end poolatar Marta Lach (Ceratizit-Wnt Pro Cycling; 2:57.04), hollandlanna Sofie van Rooijen (Parkhotel Valkenburg; +0.01) ja belglanna Marthe Truyen (Fenix.Deceuninck Continental; +0.01).

Päev varem toimunud ühepäevasõidul A Travers les Hauts de France (UCI 1.2; 130 km) sai Ebras 21. koha, Sander taas finišisse ei jõudnud. Esikoha teenis kodupubliku rõõmuks Valentine Fortin (Cofidis Women Team; 3:16.10), edestades grupifinišis Luksemburgi ratturit Christine Majerusi ja belglannat Marthe Truyenit (Fenix-Deceuninck).