Karl Patrick Lauk saavutas Rhodosel 4. koha

 

Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) saavutas Rhodosel toimuva 2. kategooria velotuuri (International Tour of Rhodes) teisel etapil (138,5km) neljanda koha. Esikolmik oli saksa ratturite päralt, vastavalt: I Christian Koch (Team Lotto – Kern Haus), II Kim Heiduk (Team Lotto – Kern Haus), III Mika Heming (Maloja Pushbikers).

Sõidu algus oli väga tuuline, tuul oli otse mere pealt, kuna rada kulges mööda rannikut. Sõidu keskel oli profiil väga raske ja Bardiani-CSF-Faizanè vajutas kohe gaasi põhja. Esimesed kaks tõusu elasin esimestega koos üle, aga küsimärk oligi just viimane järsk 4,5km tõus, kust ma enam esimestega üle ei saanud. Peale seda olin 10 sekundit teisest grupist üksinda maas, kus oli sees ka üks minu tiimikaaslane. Laskumisel jõudsin pundile järgi ja kuna oli vastutuul, siis saime ka esimese grupi kätte, mispeale sai selgeks, et on suur võimalus pundifinišiks. Saime üks hetk 25 mehega minema, aga Bardiani-CSF-Faizanè ei olnud ees hästi esindatud ja meil ka asi otseselt ei klappinud ehk siis toodi meid tagasi ja tuli grupifinišiks valmistuda. Lõpp kulges  mööda rannikut tagasi ja seda „kaunistas“ taas küljetuul. Oma tiimist võitlesin seal ees terve lõpu üksinda ja üritasin teisi tiime igal võimalusel ära kasutada, mis enamvähem ka õnnestus. Viimasele kilomeetrile sain 15. positsioonil, aga kuna tee oli suur ja lai, siis hakkas teisi mehi tagant peale tulema. Otsustasin alustada finišit paremalt äärest kaugelt, umbes 300m pealt ja tegin tõenäoliselt kiireima finiši, aga Team Lotto – Kern Haus oli viimasel kilomeetril paremal positsioonil. Tulin küll tagant hea hooga, aga sakslastel oli positsiooni eelis ja neid ma enam kätte ei saanud. Natuke jäi tänasest küll mõru maik suhu, aga samas, võttes arvesse üksi pusimist ja olusid, siis ei saa nuriseda,“ võttis Lauk sõidu kokku.

Vaata tulemusi SIIN

Tuur lõppeb 11. aprillil.

Fotol: Karl Patrick Lauk. Erakogu

Impression

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X