Karl Patrick Lauk Prantsusmaal viies

188341149_5607165799356887_550866132608613988_n

Saarlasest jalgrattur Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) saavutas täna Prantsusmaa velotuuril Alpes Isère Tour neljandal etapil (174km) viienda koha.

Sõidu võitis taanlane Emil Toudal (BHS – PL Beton Bornholm) ajaga 4:17:48, teine oli eile tervislikel põhjustel velotuuri katkestanud Mihkel Räime klubikaaslane Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) ja kolmas austraallane Taj Jones (Israel Cycling Academy).

„Mõtlesin, et kuna täna on nii raske etapp, siis panen kaardid äramineku peale ja proovin nii õnne. Tundus suhteliselt kindel, et mingi hetk tuuakse meid tagasi, aga kus sa sellega. Vaevlesin pool etappi alaselja valuga või selg kiskus kangeks, mis suretas omakorda vasaku jala ära. Venitades läks lõpu poole natuke paremaks, aga endal polnud kõige parem päev, kuigi jõudu oli. Proovisin vahetustega mitte üle pingutada, aga kui hakkas selgeks saama, et võit tuleb eest meie seast, sain kohe aru, et kõik neli kutti hakkavad minu vastu sõitma, eriti Miku tiimikaaslane, kes teadis, et lõpus nad minust jagu ei saaks. Lõpuringil poolakas kohe ka ründas ja päris valusalt, nad said minust lahti, aga nutt kurgus lenks hammaste vahel siksisin sinna järgi ära. Proovisin mitte viga teha ja kedagi minema lasta, aga rünnakuid tuli uksest ja aknast ning taanlane saigi minema. Pärast vahiti mulle ainult otsa ja kindlasti tegin ka ise vigu. Samas taanlane kestis ees üksi väga hästi ja ma proovisin taga teha kõik, et veel võidu peale mängida, aga sain ainult vastu näppe ja oma viimase hingetõmbe laotasin viimasesse rünnakusse, et ette järgi sõita, aga tulutult. Hea sõit, aga samas kaotatud päev. Täna luges kõik või mitte midagi,“ võttis Lauk sõidu kokku.

Velotuur lõppeb pühapäeval (Presses -> Crolles 141.4 km).

Tulemused SIIN

 

Video SIIN

Foto: https://www.facebook.com/alpesiseretour/photos/a.669078649832318/5607165789356888/

Live ülekande info www.alpesiseretour.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X