Karl Patrick Lauk oli Rumeenia tuuril aktiivseim rattur

Karl Patrick Lauk lõpetas Rumeenia tuuri (UCI 1.2) punktiarvestuse võitjana ehk punases särgis.

Pühapäevasel viimasel, 111,5-kilomeetrisel etapil aitasid koondise poisid saarlasel laupäeval jooksikutegrupis teenitud punktidele lisa tuua ja Lauk sai vahefinišite parima punase särgi enda valdusesse. Koondis täitis mõlemad enne tuuri seatud eesmärgid, etapivõit (Räim kolmandal etapil) ja punktiarvestuse võit.

Viimasel etapil läks lõpufiniš eestlastel aga untsu, sest poisid olid sunnitud lahtivedamist alustama juba viis kilomeetrit enne finišist, et 30 sekundi kaugusel olev jooksikute grupp tagasi tuua. “Nii polnud neil enam viimasel 700 meetril piisavat kiirust ja jäid lõpuponnistuses karpi,” rääkis koondise juhendaja Rene Mandri võistluse järel. Koondise parimana sai Norman Vahtra 14. koha.

Etapi võitis poolakas Stanislaw Aniolkowski (CCC Development Team). Teistest eestlastest sai Markus Paju 38., Mihkel Räim 69., Karl Patrick Lauk 71., Rait Ärm 72., Siim Kiskonen 73. ja Joosep Sankmann 78. koha.

Tuuri üldvõit läks hollandisse Alex Molenaar (Monkeytown) kindlustas esimese päeva üllatusrünnakuga tuuri üldvõidu. Pajur sai kokkuvõttes 29., Sankmann 49., Räim 55., Lauk 60., Kiskonen 61., Vahtra 67. ja Ärm 80. koha.