Karl Patrick Lauk oli Guadeloupe saarel võidukas

60df71839f9ff

Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) võitis Tour Cycliste International de la Guadeloupe (UCI 2.2) mitmepäevasõidu seitsmenda etapi (Le Gosier – Les Abymes; 133,4 km).

Lauk (3:10.42) edestas seitsmeliikmelises jooksikutegrupis prantslast Baptiste Vadici (Vendee U) ja Venezuela ratturit Yorman Fuentest (ASC Karak).

„Plaan oligi sobiva atrõõviga minema pääseda, et etapivõitu jahtida. Juhul, kui ei oleks saanud, pidanudksin sõitma meeskonnaliidri jaoks, kelle seljas on kollane särk,“ rääkis Lauk. „Eks ma tegin muidugi ise ka kõik vajaliku, et eest ära saada. Tunne oli hea ja praeguseks olen ka kliimaga ära harjunud. Ees olles püüdsin mitte liiga vara murduda ja õigeid otsuseid teha. Peale viimast tõusu oli praktiliselt kogu lõpp kergelt allamäge, mis tegi kontrollimise lihtsaks. Finišis oli kõik juba ainult vormistamise küsimus.“

Kokkuvõttes jätkab liidrisärgis Laugu meeskonnakaaslane Stefan Bennett, kellele järgnevad Venezuela rattur Luis Guillermo Mora (U.Velocipedique M-Galante; +2.22) ja prantslane Clement Braz Afonso (CC Etupes; +4.58). Lauk jätkab 32. positsioonil, kaotades tiimikaaslasele 56 minuti ja kaheksa sekundiga.

Velotuuril on jäänud veel kaks etappi.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X