KARL PATRICK LAUK NOPPIS PRANTSUSMAAL JÄRJEKORDSE VÕIDU

121434729_348730033042635_6126455610698421695_n

Karl-Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) noppis nädalavahetusel, 10. oktoobril järjekordse võidu, kui saavutas esikoha Prantsusmaal toimunud amatööride ühepäevasõidu Boucle du Pays de Tronçais.

130,5 km pikkuse võidusõidu teine koht kuulus samuti Laugu meeskonnakaaslasele Thomas Chassagne klubist Team Pro Immo Nicolas Roux, kolmas oli Jérémy Roma (Paris Cycliste Olympique).

„Alguses oli sõit üpris rünnakuterohke, aga suutsime tiimiga kõik rünnakud kontrolli all hoida ja sattus nii, et saime umbes 30km peale starti ca 10-12 mehega minema ja natuke hiljem tuli 3-4 meest veel järgi. Minuga koos oli veel kaks tiimikaaslast. Enamasti üritasime lihtsalt peagrupiga vahet hoida või võimalusel kasvatada, aga vahet hoiti siiski piisavalt väiksena, ehk pidime kõvasti vaeva nägema selleks, et ees püsida ja meid kinni ei püütaks. Peale viimast mäefinišit hakati juba natuke lollitama ja vaatama üksteisele otsa, et mis edasi saab. Sealt jäi umbes 20km lõpuni ja teadvustasin, et punt hingab kuklasse ja ees on mehed küpsed või ei soovi enam tööd teha. Valisin sobiva koha ja panin plagama teadmata, mis mind ees ootab. Suutsin tempo vajalikes kohtades hästi üleval hoida, üksi sõites parima trajektoori valida ja tõusunukkidel, mis olid lõpuni jäänud, korralikult üles pressida, ilma et oleksin ennast ära küpsetanud. Tänu sellele tulin lõpus ca 50sek-1min eduga, mis lubas viimased 500m rahulikult võtta ja üle joone veereda,“ võttis Lauk eduka võidusõidu kokku.

Tulemused SIIN

Foto: CRÉDIT PHOTO NOÉMIE MORIZET

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X