Karl Patrick Lauk näitas finišis võimu, Balti Keti velotuuri liider vahetus

ts--8303-2048x1370
Balti Keti velotuuri teine etapp pikkusega 167 kilomeetrit pakkus võidurõõmu Eesti koondisele. Kergelt mäkke finiši Lange Motokeskuse lähistel võitis 32-mehelisest grupist Karl Patrick Lauk. Tuuri liidriks tõusis teise koha teeninud mees, uumeremaalane Laurence Pithie (Groupama-FDJ Continental).
 
Tartumaa teedel kulgenud etapi otsustavad sündmused leidsid aset kruusalõigu esimesel läbimisel ehk umbes 50.-60. kilomeetril, kui ette moodustus 32-liikmeline juhtgrupp. Valusa tagasilöögi said nii Rootsi kui Eesti koondis.
Rootslastel ei pääsenud ette kedagi, suurest mängust pudenes ka kollast liidrisärki kandnud Linus Kvist. Eesti koondises tabas ebaõnn reedese etapi neljandat Norman Vahtrat, kelle rattal purunes tagumine rehv ja nii langes ta päris viimasesse gruppi.
Kuna tugevamad tiimid olid juhtgrupis esindatud suurte jõududega, puudusid tagumistel kõrgesse mängu tagasitulekuks reaalsed võimalused. Kes kruusalõigu järel ees, see ees, kes taga, see taga. Nii lihtne oligi.
 
Kruusalõigu teistkordsel läbimisel, kui finišini jäi umbes 30 kilomeetrit suuremaid vimkasid sisse ei visanud. Rünnakuid ja kiirendusi jagus, aga kedagi kaugele ei lastud. Lõpuks juhtgrupis rahuneti ning valmistuti üksmeeles finišiponnistuseks.
Jõulise, kergelt mäkke finiši Lange Motokeskuse kõrval kallutas veenvalt enda kasuks Karl Patrick Lauk, jättes teiseks ja kolmandaks Laurence Pithie ning Evaldas Šiskeviciuse (Leedu koondis).
 
Kokkuvõttes tõusis liidriks Pithie, kes on ühtlasi parim noorrattur ja parim finišipunktide arvestuses. Uusmeremaalase edu Karl Patrick Laugu ees on vaid üks sekund. Soomlane Antti-Jussi Juntunen (Ampler Development Team) on seitsmesekundilise kaotusega kolmas.
 
Laupäeval kuuendana lõpujoone ületanud Mihkel Räim (Mazowsze Serce Polski) tõusis ühe vahefiniši võiduga tuuri aktiivseimaks ratturiks.
 
Velotuuri viimane kolmas etapp pikkusega 166 kilomeetrit sõidetakse trassil Valga – Valga. Võidusõit kulgeb Läti teedel. Pidulik start antakse kell 11.
Karl Patrick Lauk
Karl Patrick Lauk Baltic Chain Tour 2021

▪️ Eesti Jalgratturite Liit tänab Eesti maanteeratturite koondise sponsoreid Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X