Karl Patrick Lauk finišeeris Flandira meistrivõistlustel TOP25 seas

Belgias 107. korda peetud Flandira meistrivõistlustel (UCI 1.1; 165,1 km) pälvis kodupubliku rõõmuks esikoha Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck; 3:34.28). Tiimikaaslast lahti vedanud valitsev Eesti meister Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) sai 25. koha.

Philipseni järel lõpetasid hollandlased Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla) ja Fabio Jakobsen (Soudal – Quick Step). Peagrupiga sama aja kirja saanud Laugu sõnul ei jäänud ta tulemusega rahule, sest TOP10 oli reaalne. „Pidin itaallasest tiimikaaslast lahti vedama ja tõin ta enda arust ideaalselt positsioonile, aga ma isegi ei tea, miks ta otsustas minna vasakule, kus kõik oli kinni ja keeras seal ennast veel paari mehega kõhuli ka,“ rääkis Lauk võistluse järel. „Seetõttu tuli tiimile olematu tulemus.“

Rajal olid samuti Van Rysel – Roubaix Lille Metropole tiimis sõitvad eestlased Norman Vahtra (+0.17) ja Rait Ärm (+5.00), kes said vastavalt 53. ja 119. koha.

Belgias alanud naiste velotuuril AG Tour de la Semois (UCI 2.2) võitis esimese etapi (116,6 km) hollandlanna Karlijn Swinkels (Team Jumbo-Visma; 3:07.30). Teise koha sai tema tiimikaaslane Noemi Rüegg (+0.13) ja kolmanda koha prantslanna Morgane Coston (Cofidis Women Team; +0.13). Eestlannad Kristi Kuldkepp (Baloise – WB Ladies) ja Aidi Gerde Tuisk (Keukens Redant Cycling Team) tulemust kirja ei saanud.