Karl Kurits võitis Ungaris Rahvuste Karika velotuuril etapi

Karl Kurits

Ungaris toimuval Rahvuste Karika sarja kuuluval velotuuril One Belt One Road võitis Karl Kurits teise etapi. Kokkuvõttes kerkis eestlane neljandale positsioonile.

Ligi 36-kraadises palavuses peetud 111,6-kilomeetrisel etapil oli kiire rada, kus võistluse käiku kontrollis suuresti Poola koondis, kelle liider võidutses avaetapil. „Alguses käisid üksikud jooksikud eest ära, aga nemad saadi kiirelt kätte,“ kirjeldab võistluste käiku Kurits. „Mõned kilomeetrid enne lõpuringidele jõudmist, mida oli kolm tükki, läks suurem atrõõv minema, kus oli sees ka kaks Eesti meest Aaron Aus ja Oliver Rüster. Jooksikud saadi kätte eelviimasel ringil ning seejärel läksime tiimiga pundifiniši peale. Kutid tegid suurepärase töö ja mul õnnestus võita.“

Kuritsa järel sai teise koha itaallane Matteo de Monte ja kolmanda koha sloveen Natan Gregoric. Lauri Tamm sai 20., Virgo Mitt 38., Martti Lenzius 41., Aaron Aus 52. ja Oliver Rüster 53. koha.

Kokkuvõttes kerkis Kurits neljandale positsioonile, kaotades poolakast liidrile Dominik Jedrzej Ratajczakile üheksa sekundiga. Teist kohta hoiab Gregorcic (+0.07) ja kolmandat poolakas Hubert Grygowski (+0.08). Tamm (+0.22) on 18., Mitt (+0.25) 24., Lenzius (+0.29) 26., Aus (+0.36) 38. ja Rüster (+1.04) 60. kohal.

Reedel sõidetakse velotuuri viimane, 117,4-kilomeetrine etapp.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X